Skocz do zawartości

akwarium 8 litrów


jolciaa41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamarzylo mi sie male akwarium.. Chaialam kupic kule ale doczytalam ze ryby sie w niej mecza wiec kupilam 8litrowe akwarium i chce zrobic male piekne akwarium.. myslalam o welonku.. lecz nie bardzo sie orjentuje w akwarystyce wiec prosze o podpowiedz jak je urządzic..

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo trzymanie ich tam to sadyzm, a człowiek który sprzedaje Tobie kulę jako akwarium powinien być kastrowany tak na wszelki wypadek żeby się nie rozmnożył.

 

Tak małe akwaria to odpowiednik zamknięcia człowieka w sraczu na całe życie i podawanie mu jedzenia przez klapkę.

 

Chwila prawdy? Dla welonek akwaria zaczynają się od 200 litrów, dla bojowników od 25 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuj posty, bo Sławek tylko się czai :D

Standardowe 25 l. Czym większy, tym lepszy. Do 25 l nie wrzucisz zbytnio ryb, ciężko cokolwiek wybrać, jeżeli masz pieniądze, kupuj większe, polecam 112 l lub większe.

Musisz też pomyśleć o świetle, filtrze, często też grzałce. Ryby to dość ,,drugoplanowy'' składnik akwarium, ponieważ potrzeba znacznie więcej, aby to akwarium jako tako utrzymać.

Jeżeli zamierzasz mieć kule, to polecam do niej jakieś filety, nic żywego.

 

Jolcia, nie na rybcie litr wody, tylko na jeden centymetr dorosłej ryby, jeden litr wody. To taki bardzo ogólnikowy i stary przelicznik. Tylko w jaki sposób ten 1 cm jest równy drugiemu? 1 cm neona, ma objętość nie całego 1 cm3, 1 cm długości welona, to może być spokojnie 5-8 cm3 ryby.

 

Nie zamierzamy na Ciebie krzyczeć, tylko doradzić. Nie da się niektórych rzeczy zmienić.

 

 

Co do ludzi, nie buduje się pomieszczeń niższych niż 2.5 m. Dlaczego? Kiedy widzimy sufit, czujemy się psychicznie gorzej, niepewnie, coś na przytłacza. Jeżeli jest spore pomieszczenie, sufit musi być nawet wyżej.

Sama także nie masz pokoju 0.5x0.5 m tylko znacznie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z twirdzeniem ze na rybke powinien przypadac litr wody?? ja dopiero zaczynam i nie rozumiem.. wsadze pare roslinek wszystko bedzie to co jej sie stanie... jestem uparta... proszę o grzeczne odpowiedzi.. być może zmienie zdanie..

1L na rybkę?

Jak sobie wyobrażasz 20cm rybę w jednym litrze(np w słoiku po ogórkach)?

 

Ps.Staramy się być grzeczni,ale nadal nic sobie nie robisz z pisowni.

W związku z tym za chwilę skończy się Twoja tu obecność.

 

Ps2.Gurolsky-nie czaję się,po prostu mam dość tego,że to forum jest dla grafomanów,a nie dla ludzi na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wszystko rozumiem.. podjęłam pochopną decyzję.. pomyślałam że skoro można trzymać w kuli a nie powinno się ze względów na to że głupieją gubią błędnik czy coś takiego kupiłam prostokątne bo niby lubią chować się w kąt a w kuli wiadomo.. nie wyczytałam nigdzie ze mimo wszystko jest to za mało dla rybki... i co teraz mam zrobić z tym co kupiłam??? zasmuciliście mnie...

 

Widzę,że bawimy się dalej.Ostrzeżenie za pisownię.-Sławek121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zrobić akwarium z roślinami potrzeba dobrego światła.Do takiego baniaka pokrywy nie kupisz.Jeśli chcesz mieć w nim rośliny zrób oświetlenie.Znajdź mały korzeń,obsadź go mchem,posadź jakąś trawkę i zalej wodą.Poczekaj miesiąc i wpuść krewetki albo drobniczke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zrobić akwarium z roślinami potrzeba dobrego światła.Do takiego baniaka pokrywy nie kupisz.Jeśli chcesz mieć w nim rośliny zrób oświetlenie.Znajdź mały korzeń,obsadź go mchem,posadź jakąś trawkę i zalej wodą.Poczekaj miesiąc i wpuść krewetki albo drobniczke .

Co Ty pleciesz :o

Na wszystko co napisałeś można coś poradzić.

Światłem może być światło naturalne itd itd. nie potrzeba pokryw.

Krewetki tam bez filtra nie dadzą rady, plus skoki pH, temperatury i wiele więcej, więc tak samo jak jakiekolwiek ryby: ODPADA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...