Jump to content

Kiedy mieczykowi wyrasta gonopodium?


Janciowf
 Share

Recommended Posts

Witam. Kupiłem w lutym 5 mieczyków ok 3 cm. Wybierałem takie bez gonopodium i miecza bo słyszałem, że jak mieczyki samce mają miecz to już nie urosną. Obecnie mają 6 cm. i żaden nie ma jeszcze gonopodium. I tak jak w temacie, kiedy samcom wyrasta gonopodium a później miecz?

Link to comment
Share on other sites

Ja nie zgodzę się z tym co Bobix tu napisał,przecież to nie żadna nowość,że samce którym wyrasta później gonopodium,są większe.Sam kiedyś hodowałem miecze i przynajmniej ja potwierdzę,że samce którym szybko wyrasta gonopodium i miecz są mniejsze.

Na pewno jest bzdurą kompletną że jeżeli 3cm.mieczyk nie ma gonopodium i miecza to na pewno samica,proszę ludzie,nie załamujcie mnie.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam nawet mieczyki obecnie. Zastanawiałem się na początku, które to samce, a które samice, wyglądało na to, że 5-6 cm ryby, to wszystkie samice, jednak później, zaczęło się wszystko wyjaśniać. Samica jedna ma z 3-4 cm i nie wygląda, żeby jeszcze urosła, może genetyka? Wszystkie były duże, ona mała... Przy 3 cm jeszcze często nie da się określić czy jest to samiec, czy samica, a ludzie, którzy hodują przez długi czas mieczyki, stwierdzają, że często po znacznie dłuższym czasie, dopiero wyrasta miecz, o wiele później niż pozostałym (z tego powodu powstał mit, że samice zamieniają się czasami w samce :o ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...