Skocz do zawartości

jakie ryby w 500l zbiorniku?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Niedawno założyłem akwarium 530l.Mam tam jak narazie stadko 40 neonków,6 skalarów i jednego glonojada.Prosze o podpowiedz jakie ryby mógłbym jeszcze trzymać z tymi które już mam,bo nie ukrywam ,że trochę smutno i nic się nie dzieje.Jest po prostu za spokojnie jak dla mnie.Brakuje mi trochę wyobrażni,co do tego jakie ryby,rosliny itd,więc liczę na poradę od zaawansowanych hoobbystów.Z góry dzięki.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Czy wolisz większe ryby? Jeśli tak to polecam pawiookie ale jak nie było by neonów.

 

Powiedz w jakim kierunku mamy doradzać: małe, średnie czy duże ryby?

Bo w 500l to trochę możliwości jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelhodowca

Kup sobie Paletki ze 3sztuki i neonki 20 sztuk i zobaczysz będzie ładnie

Neonów kupił 40- pisze przecież...

Paletki 3 szt? nie za bardzo z innymi małymi rybami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie!!

albo paletki albo skalary bo skalary chcąc nie chcąc zabiją paletki, na ciele skalara żyją robaczki które mu nie przeszkadzają ale paletki Ci powybija i nie 3 paletki bo to ryba stadna tylko jak już to co najmniej 6 + do tego wszystkiego musisz się pozbyć reszty obsady po za neonami ewentualnie paletka nie lubi za dużo towarzystka paletka+neon+obsada sprzątająca nic więcej nawet neony czasem lepiej olać. Jeśli chcesz mieć koniecznie paletki ze skalarami to musisz zassać z rzeki innego wyjścia nie widzę peru althum żyje w tym samym środowisku co paletka więc ze skalarów tylko go możesz trzymać ale dodam że jest on 10x trudniejszy w hodowli niż palecie i cena od 80-120zł paletka ok. 50zł ale za to skalar łatwiej się oswaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie!!

albo paletki albo skalary bo skalary chcąc nie chcąc zabiją paletki, na ciele skalara żyją robaczki które mu nie przeszkadzają ale paletki Ci powybija i nie 3 paletki bo to ryba stadna tylko jak już to co najmniej 6 + do tego wszystkiego musisz się pozbyć reszty obsady po za neonami ewentualnie paletka nie lubi za dużo towarzystka paletka+neon+obsada sprzątająca nic więcej nawet neony czasem lepiej olać. Jeśli chcesz mieć koniecznie paletki ze skalarami to musisz zassać z rzeki innego wyjścia nie widzę peru althum żyje w tym samym środowisku co paletka więc ze skalarów tylko go możesz trzymać ale dodam że jest on 10x trudniejszy w hodowli niż palecie i cena od 80-120zł paletka ok. 50zł ale za to skalar łatwiej się oswaja

a jakie to robaczki żyją na ciele skalara????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Niedawno założyłem akwarium 530l.Mam tam jak narazie stadko 40 neonków,6 skalarów i jednego glonojada.Prosze o podpowiedz jakie ryby mógłbym jeszcze trzymać z tymi które już mam,bo nie ukrywam ,że trochę smutno i nic się nie dzieje.Jest po prostu za spokojnie jak dla mnie.Brakuje mi trochę wyobrażni,co do tego jakie ryby,rosliny itd,więc liczę na poradę od zaawansowanych hoobbystów.Z góry dzięki.Pozdrawiam.

 

pielegnice pawie oko ale nie wiem czy ci czasem neonow nie zje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak od razu piranie xD nie zostań przy tym co masz, jak dla mnie jest całkiem ok, jedynie co to bym zmniejszył liczbę gatunków bo masz tzw. "zupe" ale to moje zdanie, lecz jeśli chcesz hodować takie rybki nie widzę problemu, z tego co widzę to skalary będą największe.

Opcjonalnie:

dodaj bocji i kirysów bo to rybki stadne a oddaj molinezje i bystrzyki(choć z molinezji może być dobry pokarm dla skalara w przyszłości ;-) chodzi mi o młode)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...