Skocz do zawartości

pleśń(?)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

po odpowiednim tym razem zagospodarowaniu akwarium - mimo, iż obsada niestety nie do końca poprawna, ale darowanych rybek nie uśmiercę, bo mi sumienia brak...zwracam się z zapytaniem i informacją, co zrobiłam dzięki Waszym sugestiom:

- wodę podmieniam raz w tygodniu - 30-40% - bo taki mam baniak na odstanie {akwarium ma 63 litry}

- filtr myję w wodzie z akwarium

- żwir/piasek wygotowany wielokrotnie i stary, sztuczny żwirek całkowicie wyrzucony

- naturalne, niestety póki co tylko dwie dość rachityczne - roślinki

 

Rybki mają się dobrze, ale..

- od paru dni pokrywa akwarium narasta mi pleśnią...czyściłam, ale problem się powtarza...nie wiem, czym jest to spowodowane...i czy nie zaszkodzi akwarium...

- mam dwa, małe ślimaki...

Slimaki - z tego co czytałam, w małych ilosciach szkodnikami nie są i chyba były w roslinkach, ale co z tą pleśnią...?

Z góry dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleśń zbiera się od spodu, najwięcej w "otworze" i na jego bokach - i na 100% zbiera się właśnie na plastiku. Po podniesieniu pokrywy widzę jasny meszek pleśniowy - gdyby nie codzienne czyszczenie pewnie byłby "po całości". Czyszcze tylko sciereczką z mikrofibry, boję się używać jakichś środków chemicznych, więc może w tym jest problem. Naprawdę nie wiem, dlaczego tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj roślinę na kwarantannę chociaż teraz już za późno, po prostu ręcznie wyciągaj ślimaki, zapewne to zatoczki. na przyszłość wiedz, że roślinki powinno się poddawać kwarantannie, jak chcesz się pozbyć ślimaków to na 1L wody 1łyżka stołowa wody utlenionej i tak ze 2-3h potrzymać roślinkę, potem przepłukać pod bieżącą wodą i jest ok ;-) innowacyjny ale pewny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...