Skocz do zawartości

Mieczyki


Rekomendowane odpowiedzi

rozdrobniona dafnia, ja moim nie filtruje, bo nie mam tak slabego filtra, ale co jakis czas podmieniam im wode wylewajac to co zostanie na dnie, do tego dochodzi jeszcze napowietrzanie. nie zdziw sie jak ci zdechnie kilka lub kilkanascie sztuk, widocznie beda slabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyhoduj artemie lub nicienie micro, mają dużo białka więc będą szybko i zdrowo rosły. Poza tym możesz zmielić suchy pokarm i podawać jako urozmaicenie.

kirysek a jak to wychodowac? moze moje tez podrosna troszke szybciej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja małymi mieczykami się nie przejmuję:

1. jeżeli rodzą się jakieś wątłe to zostają zjedzone

2. rodzi się ich dużo, nie mam co z nimi robić więc tak jest lepiej

3. przeżyją tylko zdrowe i silne :D

metoda naturalna stosowane przezemnie :) od 4 pokoleń mieczyków :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wątpie żeby to było to bo bezpłodność to bardzo rzadkie zjawisko u ryb.

Według mnie to po prostu młode są pożerane zanim w ogóle dostrzeżesz że się urodziły,sam jak zaczynałem przygode z tymi rybami długi czas nie potrafiłem odłowić jakiejś małej rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro juz mowa tutaj o mieczykach to jak juz pisalam mam mlode mieczyki, tylko ze jedne sa intwnsywnie pomaranczowe, a niektore bladopomaranczowe wpadajace wrecz w kremowy. i teraz pytanie

1 czy to warunki chemiczne wody maja tytaj wplyw

2 czy to moze krzyzowka ze zmienniakiem plamistym

3 czy mozliwe jest zeby rybki mialy dwoch "tatusiow", tzn czy z jednego miotu mogly wyjsc dzieci zarowno samca mieczyka jak i samca zmienniaka.

 

pytania moze glupie, ale naprawde nie wiem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe raczej nie sądze, żeby było możliwe podwójne zapłodnienie:-) Ja mam wśród dorosłych mieczyków zarówno takie ciemnopomarańczowe, jak i takie bladokremowe....po prostu taki odcień, żadna anomalia:-) A co do młodych to jestem na etapie wściekania się na to, że żóltko jajka nawet podawane wykałaczką brudzi wodę jak cholera:D Zastanawiam się, czy wystawić je potem na allegro, czy zanieść do sklepu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...