Skocz do zawartości

Korzeń


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zapytać zapalonych hodowców o taką rzecz bo podobają mi się korzenie z oplecionymi np mchami które przypominają normalne drzewa z liśćmi ( podobnie jak na banerze "Super Akwarium") i mam pytanie z jakich drzew idzie właśnie zrobić takie korzenie i czy to muszą być właśnie korzenie czy mogą to być np gałęzie wiadomo odpowiednio odkażone itp.. Bo widziałem nie dawno fotkę akwarium i koleś napisał że dekoracja to gałąź osiki wiec pytam dokładnie z jakich drzew idzie zrobić właśnie takie dekoracje? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Oooo, szyma, a jak to zrobiłeś?

Chciałabym kiedyś jak może będę miała większe akwa wsaadzić taki korzonek, ale ceny mnie przerazają...

Niby proste,ale trzeba się dość dużo naczekać.

Ja robiłem tak oczywiśćie wykopałem drzewko.

Puźńiej taki korzeń trzeba okorowaać

-suszyć nawet i z pół roku jeżeli jest to gruby korzeń

-jest szybsza metoda w piekarniku (uważajcie śmirdzi i nie podpalce domku)

-następnie trzeba dotowaćparę godzin w wodzie z solą

-puźniej moczymy jakieś 3 tygodnie-codziennie zmieniając wodę.

 

Ja dopiero zrobiłem swój pierwszy korzonek-troszkę mi pleśnieje z jednej strony ale z czasem napewno dojdzie do zdrowia ;)

Mam satysfakcję z tego co zrobiłem-może go wyrzucę kto wie ale narazie fajnie wygląda.

 

Korzonki ze sklepu co kupiłem to tandeta i taka droga.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zrobiłem swój pierwszy korzonek-troszkę mi pleśnieje z jednej strony ale z czasem napewno dojdzie do zdrowia ;)

Mam satysfakcję z tego co zrobiłem-może go wyrzucę kto wie ale narazie fajnie wygląda.

 

Czy jak Ci pleśnieje korzeń to z tyłu wyrastają Ci takie małe białe krzaczki? Bo mnie też coś takiego się zrobiło i właśnie nie wiem od czego i jak się tego pozbyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:) w 25 Litrach to raczej korzonek a nie korzen XD Najlepsze sa z drzew lisciastych Dąb, mahoń. Najgorsze te z drzew iglastych poniewaz zawieraja duzo zywicy. Po korzonek najlepiej jest sie wybrac do lasu po jakies ostrej burzy i szukac wywroconych drzew. Najlepiej zeby taki korzen byl dosc suchy, nie spruchnialy. Dokladnie wyczyscic okorowac jesli trzeba i wygotowac w roztworze nasyconym soli kuchenej. Mozna to kilka razy powtorzyc. Nastepnie trzeba dobrze go oplukac, najlepiej wygotowac go w wodzie bez soli. Jezeli po tych akcjach nie tonie to znow namaczac lub przytwierdzic jakos do dna akwarium.

 

Niestety kupne korzenie nieraz nie daja gwarancji na to ze nie beda barwic wody czy na nich nie wyjdzie plesn. Najlepiej zawsze je wygotowac chyba ze sa wyjmowane ze zbiornikow preparacyjnych.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...