Skocz do zawartości

CO TO ZA RYBKA????????????


ROBAL79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

MAM PROBLEM Z DWIEMA RYBKAMI

Kupiłem je w sklepie pod nazwą PATYCZAKI.

Nic nie mogę znaleźć na ich temat

po włożeniu ich do akwarium pływają pod powierzchnią a mniejsze rybki (danio pręgowane 3 szt, parka gupików oraz samiec mieczyka) zastygają w bezruchu na dnie lub chowają sie za roślinkami, nawet 1,5 roczny skalar omija je szerokim łukiem

jednak nie zauważyłem żeby atakowały.

nie jedzą pokarmu w płatkach, dziś spróbuje z ochotką.

przesyłam dwie fotki, jeśli ktoś wie coś na temat tych rybek to proszę o pomoc

POZDRWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

wczoraj wpuściłem parkę gurami oraz 2 mieczyki, ryby przestały sie bać za wyjątkiem danio, gurami nawet zaczepia płaskodziobka ale ten szybko go łapie w pół, są bardzo szybkie jednak nie ma siły by go przegryźć.

nadal nic nie jedzą są wychudzone, spróbuje z pokarmem pływającym i żywym.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Opis

Półdziobek smukły - Hemirhamphodon pogonognathus. Jest ciekawą rybą mimo, że nie jest szczególnie obdarzona ciekawymi barwami. Jest gatunkiem drapieżnym, co z łatwością da się poznać po zębach, które są widoczne szczególnie na dolnej szczęce. Ten gatunek półdziobka można rozpoznać po budowie antropodium, które ma bardzo długą krawędź zewnętrzną i krótką wewnętrzną.

 

Rodzina

Półdziobcowate.

 

Pochodzenie

Żyją w wodach Malezji, Singapuru, na Sumatrze, Borneo oraz na wyspach Banka i Indonezji.

 

Długość

Osiągają długość do 8 cm.

 

Odżywianie

Pokarm jaki powinien być podawany temu gatunkowi powinien unosić się na powierzchni wody oraz być żywy lub liofilizowany.

 

Temperatura

Preferuje zakres temperatur 22-28?C.

 

Warunki hodowlane

Boki akwarium powinny być obrośnięte roślinami, a górna i środkowa część zbiornika powinna być wolną przestrzenią do swobodnego pływania. Woda powinna być lekko zasadowa.

 

Rozmnażanie

Jest gatunkiem, który trudno się rozmnaża w akwariach. Po ciąży trwającej ok. 7 tygodni rodzą się przez maksymalnie 2 tygodnie (po kilka dziennie) młode.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...