Skocz do zawartości

oświetelenie do 112 l


wojti47
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich :)

w tej chwili mam akwarium 112l, ze standardową pokrywą z dwiema swietlowakmi t8 po 18w i z jedna dorobiona 15w t5. Chciałbym zamówic dwie świetlówki 18w t8 bo te które mam juz ledwo dyszą. Zalezy mi na ładnym swietle i na tym by roślinki ładnie rosły. Co mi polecacie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo właśnie wszedłem na allegro i naprawde jest ogromny wybór i mozna sie zamotac. Teraz kwestia jaka firma robi najlepsze i jakie światło będzie odpowiednie. z roslin mam tylko anubiasy, ale chce sobie kupic dużo nurzańców troche żabienic, może jakies moczarki, czyli mało wymagające rosliny, no ale to od swiatła zalezy jak będą rosnać, więc sam nie wiem na co postawic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że do morszczaków to wiem, z tym że często jak ktoś pisze o świetlówce 10000 to ma odpowiedź, że w zwykłym 10000 jest nie potrzebne, ponieważ jest ono dobre własnie dla morskich dlatego myślałem, że 10000 to niebieskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając świetlówki 10000k , 6500k lub 6400k oraz 2700k mamy odpowiednie światło do fotosyntezy.

Nie rozumiem czego nie rozumiesz. Napisałem jakie barwy. Wieć nic prostszego pójść i kupić te świetlówki i założyć :) .

 

EDIT

Oczywiście zmieniamy jedną świetlówkę , a po 3 tygodniach kolejną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok czyli jak dokupie jedną 6500 i jedną 6500-10000 to będzie ok? bo widzialem na allegro jakies specjalne niby do lepszego rozwoju roslin, takie sa lepsze czy jak? i jakie firmy najlepsze philips bedzie ok? http://allegro.pl/18w-59cm-t8-philips-a ... 93272.html http://allegro.pl/sylvania-luxline-plus ... 18756.html bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem 2 świetlówki philipsa t8, 18 w 6500, miała być jedna, ale ze względu na duży koszt przesyłki, wolałem dwie zakupić. wymienię na razie tylko środkowa, tylnią zostawię w spokoju na razie i mam zamiar przednia t5 sylvanie(chyba taK ta firma sie wabi) bodajże 18-24 w, o różowej barwie, wymienić na 10000 k, a z tyłu nie wiem czy lepiej wrzucić tą drugą philipsa, czy jednak tak jak piszesz 4500 k

 

Dbaj o pisownię // lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...