Skocz do zawartości

bakterie nityfikacyjna a wyłączony filtr


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;) Mam małe pytanko odnośnie bakterii nitryfikacyjnych. Przeglądając forum wyczytałem, że wyłączenie filtra chociażby na godzinę to straszna zbrodnia i że dużo bakterii padnie i ogólnie same problemy. więc tu się pojawia moje pytanie co niby trzeba zrobić jak wyłączą prąd na kilka godzin w całej miejscowości :?: Jestem bardzo ciekawy, bo sądząc po niektórych wypowiedziach to ryby powinny paść przez zatrucie amoniakiem i ogólnie to armagedon w akwa :geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takim czymś, jak wyłączenie prądu na dłuższy czas, robimy szybką podmiankę (jeśli zbadamy paraametry, i coś jest nie tak, to robimy większą podmiankę 40-50%), po czym można napowietrzać akwa dla pewności ;) Oczywiście najlepiej zrobić testy, wtedy będziesz wiedział czy robić podmiankę czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co popadać w skrajności - bakterie tak szybko nie padają - według danych Juwela w filtrze wewnętrznym spokojnie przeżyją nawet dwie doby w zewnętrznym pewnie trochę krócej bo jest mało wody więc cześć zapewne padnie - ale i tak trzeba wziąć pod uwagę że gros bakterii nitryfikacyjnych znajduje się w podłożu - to główne siedlisko bakterii - jeśli jest ono prawidłowo przygotowane to tlenu do podłoża dostarczają rośliny poprzez systemy korzeniowe więc tak czy siak bakterie w akwarium będą żyły - a w skrajnych przypadkach utworzą formy przetrwalnikowe. Zauważcie że uruchamiając nawet stare akwarium które nie było używane np rok czy dwa dojrzewa ono o wiele szybciej niż akwarium fabrycznie nowe - własnie dlatego że zachowały się w nim szczepy bakterii nitryfikacyjnych w formie przetrwalnikowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...