Skocz do zawartości

55 L częściowo obsadzone


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Będę w posiadaniu częściowo już obsadzonego akwa 55 L. Po małych zmianach będzie w nim 1 samiec bojownika + 2 samice bojownika + 8 neonek + 3 otoski + 1 prętniczka + 4 gupiki (3 samce + samica). Jakie roślinki mogą być w tym akwa z tego co wiem powinno być dość gęsto obsadzone, czym je nawozić żeby ładnie rosły i czy oświetlenie 30 W wystarczy. Nie wiem jakie na tą chwilę są tam roślinki i ile ich jest, ale jeżeli coś będę dosadzał to czy akwa musi odstać jakiś czas bez rybek? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Gupiki trzymaj w haremie :D jak chcesz 3 samiczki + samiec

Jezeli "startujesz" AQ to musisz poczekac z wpuszczeniem rybek (poszukaj tu na forum)

Obawiam sie ze za mocna swietlowka radze szukac cos z 15-20-23W

Barwa swiatla najlepsza od 4000k-6400k (poszukaj na forum)

Zrob fotke z roslinkami :)

 

P.S. Neonki od jakiego litrarzu moga byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Gupiki trzymaj w haremie :D jak chcesz 3 samiczki + samiec

Jezeli "startujesz" AQ to musisz poczekac z wpuszczeniem rybek (poszukaj tu na forum)

Obawiam sie ze za mocna swietlowka radze szukac cos z 15-20-23W

Barwa swiatla najlepsza od 4000k-6400k (poszukaj na forum)

Zrob fotke z roslinkami :)

 

P.S. Neonki od jakiego litrarzu moga byc?

A liczyć to umiemy? Bo według mnie 30 W na 55L to będzie 0,54W na litr czyli elegancko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie filtra i grzałek to nie wiem jaka grzałka jest zamontowana jak będę miał akwa na miejscu to napiszę, filtr jest obecnie wewnętrzny z wkładem gąbkowym, natomiast zamierzam go zmienić na kaskadowy Aquael Versamax FZN 1. Natomiast odnosnie wody to będe zalewał je po przewiezieniu bo nie przewiozę go z wodą zostawię tylko na dnie a reszte uzupełnie odstaną po dosadzeniu roślin. Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...