Skocz do zawartości

Restart 216l


ralph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, muszę przeprowadzić malowanie pokoju i pojawił się problem co zrobić z akwarium. Będzie przeprowadzka akwarium do salonu, i tam zostanie. Do dyspozycji mam dwa zbiorniki 45l i 10l, dwa małe filtry i dwie małe grzałki więc bez przypału. Tylko teraz mam dylemat czy zrobić jak startowałem z tym akwarium że zalałem cały zbiornik kranówą i zostawiłem na kilka dni do filtracji zanim wpuściłem ryby i roślinki, czy jak najszybciej przywrócić rybki do 216l?

 

Drugie pytanie: mam taki węgiel w takich małych krótkich patyczkach dodany do filtra zewnętrznego, sprzedawca powiedział żeby go użyć przy restarcie, to jak uważacie użyć go teraz czy za półtora roku jak trzeba będzie drugi restart przeprowadzić (będzie przeprowadzka).

 

I ostatnie: Co sądzicie o uzdatniaczach do wody? Ja zostawiam na dwa dni by się woda odstała, podgrzewam część na kuchence by temperatura była jak w akwarium i tyle. Kiedyś używałem uzdatniacza, ale znajomy sprzedawca powiedział że im mniej chemii w akwarium tym lepiej, jakie macie zdanie na ten temat ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel używa sie jak chcesz sie pozbyć reszty chemii z wody. Na przykład po lekarstwach gdy dodajesz podczas choroby ryb. Uzdatniacze praktycznie wytrącają tylko chlor z wody, a po 2 dniowym odstaniu napewno go tam nie ma, nie opłaca sie tego kupywać. Jeśli istnieje taka możliwość podczas przesuwania akwarium podłącz filtr żeby chodził w tej wanience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...