Jump to content

Jakie rybki do mojego pierwszego akwarium ? :)

Nemo100
 Share

Recommended Posts

Będę miała akwarium od 100 do 200 litrów.Nie wiem jakie rybki będę kupowała a chcę wiedzieć czy te które wybiorę nie będą się gryzły ani nie będzie wiele innych nie przyjemności ;( Akwarium mówiąc dokładniej będzie pewnie o wiele pojemniejsze niż 100 litrów :P Będzie oczywiście filtr,grzałka,termometr i inne :)

Od razu proszę o podanie dobrego wyposażenie jeżeli nie byłoby problemu :)

Jakie rybki doradzacie ?

Filtr: najlepiej jakiś kubełek, np. HW-302 lub Tetra ex600/1200. Jeśli nie da rady kubełka to kaskada, np. FZN-3, jeśli to będzie zbiornik 200L ja bym dał dwie takie.

Grzałka: Moc zależy jaka temperatura będzie w pomieszczeniu,polecam z serii Tetra HT (ja u siebie w 200L mam 100W, bez zarzutu działa)

Oświetlenie zależy od roślin, jakie chcesz hodować, dla cieniolubnych standardowe z pokrywy powinno wystarczyć.

Z ryb to polecałbym na początek jakieś mniej wymagające (zależy co Ci się podoba), nadadzą się pielęgniczki (np. borelli,ramireza), większy harem bojownika/gurami/prętnika, mieczyki, molinezje, neonki, gupiki, danio, razbory, ryby przydenne: kiryski,zbrojnik niebieski. Jest sporo opcji, najpierw napisz co byś widziała w tym akwarium. Ja napisałem tylko kilka przykładów.