Skocz do zawartości

Prośba o identyfikację + kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Pierwsze kupiłem 2 samiczki saulosi + samiec, oraz 3 szerszenie - podobno również harem.

Chciałem kupić po 3 dziewczyny, ale więcej nie było. Po jakimś czasie samiec saulosi padł i zostałem z 5 rybkami. Trafiła się okazja aby odkupić od pewnego jegomościa 18 sztuk pyszczaków. Trzymał je wszystkie w 100l. Sam nie jestem święty i zamierzam się pozbyć kilku sztuk, bo u mnie też im pewnie ciasno. On twierdził, że to pyszczak wysmukły, ale ja nie jestem przekonany. Z resztą czasami patrzę na dwa zdjęcia tej samej odmiany, a rybki wydają się całkiem inne. Niestety jestem jeszcze raczkującym rybkomanem, stąd też liczę na pomoc bardziej doświadczonych akwarystów. Dodam, że ostatnio zauważyłem, ok ośmiu sztuk narybku kryjącego się między kamieniami. Wstyd się przyznać, ale przegapiłem całą inkubację i dopiero niedawno zauważyłem maluchy, które są różnej wielkości. Zastanawiam się czy są z jednego miotu, ale może zostawie ten temat na później. Chciałbym się tylko dowiedzieć czy zostawić je w ogólnym? Czy odławiać? Kryjówek mają dość dużo i widzę, że jakąś sobie radzą, więc wolałbym ich raczej nie przenosić (z resztą musiałbym chyba wszystko z akwarium wyjmować). Może w końcu przedstawie zdjęcia rybek, które kupiłem kilka miesięcy temu, a mimo tego wciąż nie wiem jak się nazywają. Wiem, że tak być nie powinno, chociażby ze względu na różną dietę dla różnych odmian, dlatego biję się w pierś i proszę o pokutę Smile

 

Link do zdjęć:

http://imgur.com/a/C1jNS#0

 

Z góry dzięki za pomoc i gratuluje, tym którzy wytrzymali do końca Smile

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...