Skocz do zawartości

wartość odżywcza zielonych glonów...


olyvka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na pokrywie w jednym miejscu koło świetlówki znalazłem dosyć dużą ilośc zielonych glonów...

usunąłem je i spróbowałem podać rybom jako pokarm (jadły ale niezbyt chetnie)

Natomiast gdy glony te wyschły, i cienkie paseczki wrzuciłem do wody to żyworodne zabijały sie o nie...

 

Mam pytanie czy ktos wie jaką wartość odżywczą posiadają takie zielone glony. (dodam iż moze dlatego, ze nie mam ich w akwarium ryby tak chętnie je zjadały) więc potraktowałem je jako uzupełniający glonowy pokarm... Pamietam ze gdy glony zielone rosły mi na szybie to ryby niechętnie je zjadały... A w wysuszonej formie wrecz uwielbiają to... Jakie wartości odżywcze zawierają w sobie zielone glony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, oczywiście ryby jedzą zielony pokarm (glony) ale jest on uzupełnieniem codziennej diety. Nie wiem jakie masz ryby bo jeśli są to ryby roślinożerne nie ma problemu, z innymi rybami tak łatwo nie jest, co prawda zjedzą wsypany pokarm, ale wynika to raczej z ciekawości.

Glony posiadają bardzo dużo białka, zawierają tez tłuszcze i witaminy. (W Japonii produkuje się pasty z wysuszonych glonów, które oddaje się do wyrobów cukierniczych. W celu zwiększania ich wartości odżywczych używa się ich do różnego rodzaju galaretek, lodów, kremów :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...