Skocz do zawartości

Filtracja 300l


Rekomendowane odpowiedzi

skoro widać różnicę w cenie, to chyba oczywiste że kubełek jest lepszy...

Ma o dużo większą powierzchnię filtracyjną. Wewnątrz znajdują się komory do których wkłada się materiały filtrujące (zarówno do filtracji mechanicznej jak i biologicznej. Czyszczenie takiego filtra polega na co 3 miesięcznym płukaniu wkładów. Nie trzeba wykonywać tego raz na tydzień...

Zresztą cały filtr znajduje się poza akwarium dzięki czemu masz do niego stały dostęp.

 

A co do kaskady- przy takim litrażu byłaby złym rozwiązaniem. Ma bardzo małą powierzchnię filtracyjną, zmieszczą się w niej góra 3 wkłady. Poza tym wymaga dosyć częstego czyszczenia no i cięcia w pokrywie są dosyć duże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od obsady akwarium. Jeżeli bedzie dużo rybek albo duże okazy to jeden fluval sobie na pewno nie poradzi. Ja np. mam tetre ex1200 w 375l (obsada jak poniżej) i myślę o drugim kubełku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proszę...? Dwa filtry kubełkowe na taką obsadę...?? Coś ten Twój filtr chyba zatkany jest ;)

mam zbiornik około 300 litrów w nim same pielęgnice łącznie 20 ryb sporych rozmiarów karmione mięsem, rozwielitką, ochotką.

Filtry to wysłużony Fluval 303 i wewntrzny aquel fan 3. Dno odmulane co 7 dni wraz z podmianką. Woda kryształ! Zero zanieczyszczeń, super przejrzystość, świetne ph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proszę...? Dwa filtry kubełkowe na taką obsadę...?? Coś ten Twój filtr chyba zatkany jest ;)

mam zbiornik około 300 litrów w nim same pielęgnice łącznie 20 ryb sporych rozmiarów karmione mięsem, rozwielitką, ochotką.

Filtry to wysłużony Fluval 303 i wewntrzny aquel fan 3. Dno odmulane co 7 dni wraz z podmianką. Woda kryształ! Zero zanieczyszczeń, super przejrzystość, świetne ph.

Ja nie mam wewnętrznego, chcę mieć jak najmniej widocznego sprzętu w akwa, dlatego myślę aby zastosować drugi kubełek. Moja Tetra daje radę tylko, że lubię mieć wodę kryształ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...