Skocz do zawartości

Gupik.. tylko jaki ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam fote gupika Dołączona grafika samice są jednobarwne, dosyć duże, w kolorze ciemnym srebrnym i dość dużych "łuskach". Pomysły jakieś macie? Wiele osób przytoczyło mi już tysiace nazw, ale żadna nie jest chyba odpowiednia. Podobne sa do gupika endlera, lecz te mają płetwę grzbieową tak jak ten długa do połowy ogona, lub niektóre dorosłe mają prawie do końca ogona ! Przepraszam za jakość zdjęcia, ale chyba lepsze w dużym powiększeniu ale słaba rozdzielczość niz z daleka, ale ładne, jeśli będziecie chcieli normalne zdjęcie piszcie, a spróbuję cyknąć ( ciężko je złapać bokiem ;d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki tak mają, pawie oczka również

 

Michał84:Gdyby to był mój dział mógłbym potraktować ten post jako spam.Przecież każdy,nawet mało ogarnięty akwarysta wie że gupiki(Poecilia reticulata)są nazywane gupikami pawie oczko.Więc ten post nie ma żadnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Endlerek.

Ta fota wystarczy.

Miałem endlerki to to jest endlerek.

Beniek to przykro mi,ale jak miałeś takie rybki,to nie miałeś enderków,tylko myślałeś że miałeś ;)

Gupik pawie oczko,przypomina mi jedną z form gupika wystawianych na różnych wystawach.

Ten standard nazywa się chyba dwumiecz bądź jest to lira.

Tu masz coś więcej na ten temat:

gupik-poecilia-reticulata-kompendium-wiedzy-t4058.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałam o endlerach, że czasem mogą być wymieszane z pawim oczkiem, może to dlatego? W każdym bądź razie to gupik Endlera

 

Ale wprowadźmy tu jakąś logikę,bo na razie jak ktoś obeznany w tym czyta ten temat,to pewnie myśli że trafił na forum akwarystyczne dla przedszkolaków..

Zobacz na swój post i wytłumacz mi to,bo ja już nic nie pojmuje.Jeżeli to mieszanka dwóch gatunków,to jak ta ryba może być jednym z tych gatunków :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałam o endlerach, że czasem mogą być wymieszane z pawim oczkiem, może to dlatego? W każdym bądź razie to gupik Endlera

 

Ale wprowadźmy tu jakąś logikę,bo na razie jak ktoś obeznany w tym czyta ten temat,to pewnie myśli że trafił na forum akwarystyczne dla przedszkolaków..

Zobacz na swój post i wytłumacz mi to,bo ja już nic nie pojmuje.Jeżeli to mieszanka dwóch gatunków,to jak ta ryba może być jednym z tych gatunków :shock:

 

No tak, rzeczywiście, głupio to zabrzmiało :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...