Jump to content

Akwarium LT, czy tyle roslin wystarczy?

Share

Recommended Posts

Witam,

3 dni temu załozyłam nowe akwarium LT. Zastanawiam się czy tyle roślin wystarczy. Przyznam, że nazw nie znam, bo mieszkam w UK i tu albo nazw nie ma albo jeśli chodzi o rybki to często są pomylone. Jeśli ktoś poznaje co to za roślinki to chetnie się dowiem ;) Szukałam wczoraj w internecie co to może być, ale jedyna jaką dopasowałam to żabienica.

Pod żwir położyłam warstwę ziemi ok 2 - 2,5 cm. Kiedy będzie widać, że roślinki się przyjęły bądź nie? Swiatłem dziennym świecę na razie 6 godzin dziennie. W ciągu kilku dni mam zamiar dołożyć kolejną porcję światła 1x15W Day Light. Dodam że oświtlenie jest energooszczędne, takie zapewnił producent. Czy warto zainwestować w nawóz w postaci kulek glinianych czy raczej nie robić nic? Dodam, że ziemię wybrałam najgorszą jaką znalazłam, choć biedronki tu nie mamy ;) Wg producenta jedzenia dla roślin starczy na 4-6 tyg.

W ciągu kilku dni w akwarium pojawią się jeszcze neony w liczbie 10 sztuk i może 2 kiryski bo jeden jest bardzo samotny.

post-13602-13685168843285_thumb.jpg