Skocz do zawartości

Identyfikacja i pomoc.


sylus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o identyfikacje glonu.Akwarium mam z miesiąc,od 2 tygodni nawożę CO2 i solami.Parametry mierzone są listkami JBL więc nie wiem czy są dokładne:

Ph 7,6

KH 10

GH >21 (nie wiem czemu bo w kranie mam 14)

NO2 0

NO3 25

Akwarium profilowane 112l ,80x35x40,oświetlenie standardowe 2x20 W t8 i 2x24W t5 co daje 0.75 W/L,podmieniam co tydzień 30l. Świece 8 godzin dzienni,butle odkręcam razem ze światłem,podłoże to JBL Manado (chyba to zatwardza mi wodę).

 

Dołączona grafika

By gmoch at 2012-04-03

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze po twoim pH widać że masz niedobory CO2 w akwarium no3 trzymasz przy tym na niebezpiecznym poziomie a po4 zapewne masz w granicach zera.

Po drugie-jaki masz dyfuzor? Widać że niezbyt dobry skoro tak wysokie pH masz przy podawaniu co2

Przy JBL manado radziłbym podmieniać wodę na czyste RO z dodatkiem Mg

Na korzeniu masz pleśń to prawda, kilka otosków powinno załatwić sprawę, ale nie kupuj przypadkiem rybek tylko dla pozbycia się tego, ściągnij weżykiem całą pleśń.

Reszta glonw ta wata to Rhizoclonium nitkowate, na to radziłbym nawijać wszystko co się da na szczoteczkę do zębów lub widelec, podmieniać wodę 2 razy w tygodniu aż do wytępienia i ograniczyć światło trochę bo masz go sporo a widać że z CO2 u ciebie krucho.

Najważniejsze w nawożeniu solami to CO2! Jeśli tego nie zabraknie to możesz sole lać wiadrami jak to mówi Tom Barr tworca metody EI

nemo130: Pisownia +1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniać dwa razy w tygodniu po 20%? I ograniczyć światło pod względem mocy czy czasu świecenia? Dyfuzor mam zwykły szklany,to może podawać CO2 24h/d? Zastanawiam się właśnie nad zmianą akwarium i podłoża na AQUA SUBSTRATE II+,podobno zmiękcza wodę i poprawia Ph.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...