Skocz do zawartości

brzanka zwisa w dol i traci kolor


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

zauwazylem od kilku dni niepokojace objawy u brzanki. U gory zbiornika zwisa glowa w dol, ukryta w gornych rogach akwa, od 2-3 dni zauwazylem rowniez, ze jej ubarwienie jest zdecydowanie bledsze niz bylo lub w porownaniu do drugiej. W akwarium jak wspomnialem mam rowniez druga brzanke, ta zachowuje sie normalnie i barwy tez sa oki.

Ta "podejrzana" brzanka podplywa do jedzenia, zachowuje sie gdzie 60% czasu normalnie, tzn. plywa i zwiedza akwa ale pozostala czesc w sposob opisany wyzej (zwisa w dol pyszczkiem).

 

Dane akwarium:

ph 7, 45 litrow, temp. 23 stopnie C, 10 l wody podmieniane regularnie co tydzien, zbiornik czyszczony z odpadow przy wymianie wody + raz w miesiacu wieksze sprzatanie (tzn. dokladniejsze odkurzanie dna) nie stosuje zadnej chemii.

Filtr + napowietrzanie non stop 24h. Zbiornik ma 2 miesiace.

 

Sklad akwarium:

2 brzanki, 2 glonojady, 1 zalobniczka, 2 gupiki, 2 kirysy, 2 kardynalki, 4 neonki

 

prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dzieje się to po każdym karmieniu. Może po prostu nałykała sie powietrza i próbuje nie wypłynąc na powieszchnię? Ja miałem kiedyś 8 sztuk z czego kilka zawsze po łapczywym jedzeniu pływały głowami w dół, czasami nawet po jakims czasie traciły siłę i leżały na powierzchni. Czytałem też że brzanki przy zatruciu azotanowym tak sie zachowuja. Musisz dokładniej zbadać wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to brzanka sumatrzańska?

nie wiem jak inne gatunki brzanek ale u sumatrzańskich jest to całkiem normalne zjawisko. Charakterystyczną cechą brzanek sumatrzańskich jest właśnie pozycja "głową w dół", którą przyjmują i zawisają między roślinami nawet na kilka godzin. W taki sposób także śpią. Intensywność kolorów brzanek także zmienia się w zależności od ich emocji, podniecenia, strachu itp. Samiczki są zazwyczaj bledsze, jaśniejsze od samca i jest to całkiem normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...