Jump to content

Akwarium 140 L

eLDaSensei
 Share

Recommended Posts

Witam! Tydzien temu zalozylem akwarium 140 litrow. Przeczytalem kilka postow apropo obsady do baniaka 140 L i planowalem go obsadzic stadem brzanek sumatrzanskich (12-16), kiryskow (6-8), glonojady (2-3)... Ba plany byly takie lecz gdy wszedlem do sklepu akwarystycznego i zobaczylem tyle ciekawych rybek to owa obsada sie zmienila i nie wiem czy obsadzilem je w miare dobrze do takiego zbiornika. Moja obecna obsada to 14x brzanek sumatrzanskich (4 albino), 6x gietkozab lamparci, 6x kirysek pstry no i 4x labeo biocolor albinos. Wiem ze z labeo bede musial raczej zrezygnowac ale czekam na wasze opinie. Woda w baniaku nie stala zgodnie z zaleceniami ale nie moglem sie juz doczekac ;d ale dalem uzdatniaczy do wody. Prosze o opinie doswiadczonych akwarystow :) Pozdrawiam

PS. W klapie akwarium byly zastosowane 2x swietlowka 18W jedna z nicha zamienilem z bialej na czerwona czy to nie wplywa zle na wode itp? Zauwazylem ze czerwony kolor wzbogacil kolor roslin oraz rybek ale nie wiem czy nie jest szkodliwe.

nemo130: Pisownia!

Jeśli już zdecydowałeś się na brzanki, to radzę Ci zrobić brzankarium. Oczywiście mogą zostać te 14 sztuki, do oddania labeo i giętkozęby. Możesz zostawić przy brzankach te kiryski. Ewentualnie mógłbyś dokupić 1+1 z.nieb., ale z racji tego że zaproponowałem brzankarium, to nie upychaj tam dużo gatunków ;) A więc zrób tak:

14 b. sumatr

6 kirysków

1+1 zbr. nieb.

Ps. Będzie słabe światło jak na 140l.