Jump to content
Sign in to follow this  
przemo_1008

Jakie krewetki???

Recommended Posts

Witam

Mam pytanie o krewetki....

Zamierzam kupić sobie krewetki ale nie wiem jakie ;/

Gadałem z kumplem i powiedział mi że jego znajomy miał krewetki czerwone, które mu się rozmnożyły i można je trzymać z innymi rybami...

Jakie to krewetki?

Akwarium 112l

Oświetlenie 2x18W + 1x24W

6x kirysek pstry

3x zbrojnik niebieski

2x otoski (w planie jeszcze 4)

10x gupików

Nurzaniec, moczarka, kabomba

Raczej powinny przetrwać. Ale , rzadko bedziesz je widywał . Ale mozesz od 15 sztuk zacząć na początek.

Tak te krewetki to red cherry (fire red). Na początek mógłbyś je hodować , choć babulti też byłyby dobrym rozwiązaniem. ;)

Ponieważ gupiki mogą je skubać. Będą się ukrywały przed nimi, bo raczej reszta obsady nie będzie specjalnie na nie polować ;) Ale przetrwać przetrwają większe osobniki, lecz mniejsze mogą stać się pożywieniem.

Aha...

Możecie mi powiedzieć czy krewetki mają jakieś specjalne wymagania??? Inne jedzenie, podłoże, itp......

Podłoże nie ma znaczenia, ale dobrze jeśli na podłożu/kamieniach/korzeniach/kokosach są jakieś mchy, pelie, heńki czy chociaż trawniczki. Pożywienie to gotowane warzywa, np. marchewki. Są w sprzedaży specjalne pożywienia dla krewetek, ale jedzeniem dla ryb też nie pogardzą. A co do parametrów, to Ph. najlepiej w granicach 6,5-7,5 i woda najlepiej trochę twarda.

Ponieważ gupiki mogą je skubać. Będą się ukrywały przed nimi, bo raczej reszta obsady nie będzie specjalnie na nie polować ;) Ale przetrwać przetrwają większe osobniki, lecz mniejsze mogą stać się pożywieniem.

:o

Moje gupiki nie skubią krewetek - żyją w zgodzie ze sobą

No widzisz, ale nie zbadasz jak będzie z innymi. U mnie np. gupiki ruszają co tylko się rusza, od dorosłych ryb, przez rośliny,ślimaki, nawet helenki i narybek itd.

Sign in to follow this