Skocz do zawartości

malawi czy inne.... dylemat


rawracer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Dawno temu mialem juz akwarium i teraz ponownie chcialbym zaczac przygode z akwarystyka na nowo.

Mam jednak jeden dylemat,co do gaunku.

Nie wiem czy zdecydowac sie na pyszczaki czy kilka innych gatunkow a mianowicie moimi ulubiencami sa labeo,bocje,kiryski,glonojady tak na pierwszym miejscu a nastepnie gurami,piekniczka czy ramireza.

chcialbym tez aby byly jakies rosliny w akwarium a z pyszczakami troche ciezko bedzie.

Moze ktos podsunie swoje spostrzezenie?

jestem na etapie planowania jak narazie.Akwarium bedzie 112l 80x35x40

filtracja zewnetrzna hw z deszczownica plus napowietrzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... w zasadzie ciężko jest Ci narzucać co masz wybrać , bo każdemu podoba sie coś innego. Osobiście bardzo mi sie podobaja pyszczaki. I sam mam 4 szt. Saulosi. Zalecane jest akwa o min 250 litrarzu. Jednakże mam 75l i pyszczaki bardzo dobrze sie czują i rosną, i nigdy mi nie chorowały. Myślę że jeżeli będziesz o nie dbał to w twoim 112 L bedzie im też dobrze, ale jeżeli chodzi o ich roznmażanie to bedzie ciężko w małym zbiorniku. Pozdrawiam

 

Pisownia!

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saluosi ładnie się prezentują.A co do roślin to akurat wymienione nie są zbytnio lubiane przez pyszczaki?

Ale i tak chyba jakoś trzeba by roślinki zasłonić jakimiś wapieniami czy koralowcami bo podejrzewam,że i tak będą kopać:)

Dużo jeszcze przede mną,więc będe pytał może jak będzie baniak dojrzewał:)

Bo czasy się zmieniły nieco i akwarystyka poszła do przodu a ja uczyłem się na książce z chyba 1980r więc na bieżąco nie jestem:)

 

Pisownia!

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...