Skocz do zawartości

Akwa 375l, filtr JBl e1500 + prefiltr (czy zda egzamin)


pokson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, posiadam akwa 375l, filtr e1500 i taki oto prefiltr:

 

Dołączona grafika

 

Czy takie połączenie będzie działać bez dodatkowego mechanika w akwarium? Kubełek chcę żeby był biologiczny (ceramika, keramzyt) a za mechanikę będzie odpowiadać pregfiltr wypełniony watą akwarystyczną.

Dodam że w akwa chcę trzymać paletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że w akwa chcę trzymać paletki.

Filtr ten sobie nie poradzi sam z paltkami. Na dodatek na taką długość baniaka , bedziesz miał za słabą cyrkulację.

To zależy ile tych paletek będzie.

Co do cyrkulacji,to też nie powinno być problemu.

Mając baniak długości 150 cm ( w poprzednim temacie było ) cyrkulacja nie bedzie odpowiednia, bym postawił jeszcze jakis mechanik .

Paletki kolega planuje 6-8 (było w innym temacie) , więc moim zdaniem filtr nie wyrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy za bzdety piszecie.Miał któryś z Was do czynienia z paletami?

 

Opis baniaka Yorkiego:

"No więc w nowym wątku, z dawana wyczekiwane BW z brązowymi dyskowcami.

 

Wymiary - 150x50x70h – 525l

Oświetlenie - 2x70W HQI

Podłoże - Amazonia II i piasek

Ogrzewanie – 2x 300W

Filtracja - JBL Cristal Profi e1500 i jakiś pierdzik wewnętrzny

Dekoracje - korzenie

 

 

Flora

- jedynie nad akwarium jest zielenina

 

Fauna

-11 x dyskowiec(2 turkusy i 9 red brownów - mają od 12 do 16cm)

-4 x kirys sterby

-2+2 zbrojnik niebieski

 

Dojdzie ok. 50 neonów czerwonych, 3+3 ramirezek i 10 kirysków."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=MEP09C9Y ... e=youtu.be tak wygląda obieg wody po podłączeniu prefiltra. Różnica jest, ale na lepsze ponieważ nie mam już efektu pralki i ryby nie walczą już tak z prądem wody. Niestety będę jednak zmuszony do zakupu jakiegoś wewnętrznego, niedużego filtra i wymienię też prefiltr na wyższy (około 30cm samej komory filtracyjnej) co by woda miała mniejsze opory. Co do mojej przygody z akwarystyką to jakieś 10 lat temu miałem akwarium i doskonale zdaję sobie sprawę jak ciężko "mieć" paletki.

Dodam że do filtra włożyłem 2 wkłady ceramiczne i 4 wkłady clearmec JBL tak że półtorej koszyka jest ceramika a półtorej clearmeca. Na górę 2 gąbki, jedną z dużymi oczkami a drugą z mniejszymi.

Co sądzicie o wkładach których użyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...