Jump to content

Przycinanie [moczarki]


Recommended Posts

korzonki przycinasz tak żeby zostało około 3 cm.sadzą potem roślinkę wciskasz ją od boku palcem wskazującym w żwirek głębiej niż powinna być i ciągniesz leciutko do góry wtedy masz pewność że korzenie się wyprostują ;)

Link to comment
Share on other sites

ok. Zaraz zabieram się do roboty :) jak wszystko zrobię to dam znać czy się przyjeło :P

Jeszcze jedno pytanie: moja moczarka ma ok 15cm na ile części mogę ją pociąć ? Moczarkę sadzić w grupie czy lepiej bardziej samotnie ? Jeszcze jak my ktoś mógł to czekam na porady na gg 5733667 (często niewidoczny)

Link to comment
Share on other sites

pozwolę sobie podpiąć się do tematu, mam taki problem odkąd pamiętam, jak przycinam łogygowe rośliny to te górne części oderwane już rosną bez problemowo, a te dolne, których czybkiem jest przerwana łodyga stoją zawsze w miejscu... i wypuszczają w bok pędy, czemu to tak?

Link to comment
Share on other sites

rafal005: ale czemu chcesz tą moczarkę masakrować? -_- zostaw ją w spokoju. jak wypuści pęd w bok i bedzie on miał około 5 cm to go odetnij. jak potniesz jedną łodygę (tak na marginesie to wg mnie góra na 2 kawałki) to ładnie rosnąć w górę bedzie tylko ta górna część. a dolna zacznie puszczać pędy w bok i będzie krzywa (nie wiem jak to się fachowo nazywa ale na czubku rośliny jest taka końcówka, która rośnie i jeśli się ją odetnie, nawet 0,5 cm to ten pęd już nie urośnie więcej w górę). poczekaj cierpliwie na boczne pędy i wtedy rozsadzaj. moczarkę lepiej sadzić w grupie.

 

blabla: roślina nie rośnie od dołu, tylko właśnie od góry, rozwijając kolejne liście. jak pozbawisz ją tej rozwijającej końcówki, to nie urośnie więcej. większość roślin "wysokich i chudych" tak właśnie ma.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...