Jump to content

PUNKTY---> pomogłeś-przyznaj punkt.


Witold Strycharz
 Share

Recommended Posts

Na wielu forach spotkałem się z systemem punktowym. Gdy ktoś zwraca się z konkretnym problemem zazwyczaj otrzymuje 60% odp. "wydaje mi się" "chyba", 20% to OffTop, 10% to prośby o sprecyzowanie, a 10% do konkretne odpowiedzi na zadane pytanie.

Moim zdaniem gdyby za faktyczną pomoc przyznawać punkty to ze wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników można by łatwo wyłowić faktycznie obeznane osoby które pomagają i znają się na danym temacie oraz bardziej uwiarygodniło by np taką odpowiedź dla kogoś kto nie zna ludzi z forum i nie wie czy rady które dostaje ma od doświadczonych akwarystów czy od ludzi którzy niezbyt się orientują w temacie ale zawsze swoje zdanie mają, być możne pomoże to w wyborze nowego Moda czy po prostu łatwiej będzie poszukać np w rankingu kilku dobrze obeznanych osób i zwrócić się do nich o pomoc tak by uniknąć milionów pytań niepotrzebnych informacji i szybko pomóc a potem ewentualnie wrzucić sprawę i jej rozwiązanie na forum do dyskusji itp.

No i przede wszystkim przyznając punkt za pomoc można by docenić to że ktoś poświecił swój czas i wiedzę by komuś pomóc.

Zastanawiałem się czy zaproponować też odejmowanie punktów za wprowadzanie w błąd... ale to niema sensu bo i tak zaraz się takie osoby doprowadza do porządku :)

Zasady były by takie że prosząc o radę czy pomoc w jakimś temacie można by przyznać JEDEN punkt jeśli zamieszczone informacje lub odpowiedzi pomogły w rozwiązaniu problemów. Każdy może przyznać tylko jeden punkt danej osobie w danym temacie.

Proszę o ocenę i wypowiedź admina co sądzi o tym pomyśle. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

To nie ma sensu,to jest dziecinada,kto lepszy?????????

Kto według ciebie by te punkty dodawał lub odejmował?Kto miałby decydować czy odpowiedź jest aby na pewno prawidłowa?

Totalny bezsens....Na tym forum już chyba każdy się zorientował kto się zna a kto nie i nie potrzeba do tego bzdurnych punktów.

Link to comment
Share on other sites

Widzę że kolega Michał nie jest zorientowany w specyfice funkcjonowania takich punktów...

Są one na pewno lepsze aniżeli ranking który mamy obecnie, jednakże temat ten był poruszany wielokrotnie i o ile pamięć mnie nie myli skończyło się na tym, że wprowadzenie tego na forum było by problematyczne pod względami technicznymi..

Więc temat uważam za zamknięty....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...