Skocz do zawartości

KWARANTANNA TAK CZY NIE ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój bojownik znowu sie ociera wiem że pisze to kolejny raz... chcem zrobic cos takiego : w głównym akwarium (17l.) mam glonka bojownika(chorego) i kirysa a akwarium 4,5l. stoi w piwnicy puste chcem przełożyć tam bojownika i zrobić mu 5godz. kapiel leczniczą tylko nie wiem w jakim środu posiadam : MFC ZIELEŃ SERA BAKTOPUR SÓL AKWARYSTYCZNĄ I WITAMINY SERA ACTIVANT (TABLETKI) I WITAMINY TROPICAL MULTIMINERAL czy ta kwarantanna dla bojownika to dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fishtamin to nie lekarstwo tylko witaminki dla rybek. Mozna je dodawac do wody w celu wzmocnienia ryb, do pokarmu dla rybek przed po tarle oraz dla nowo wpuszczonych rybek. Jesli przeprowadzasz kwarantanne uzywajac jednego z lekow Sery to mozesz tez dac chorym rybkom Fishtamin dla wzmocnienia. Pamietaj tylko aby nigdy nie mieszac w jednym zbiorniku roznych lekow, tymbardziej innych firm.

Dobrze zrobi twojej rybce kapiel kilkudniowa w slabym roztworze jakiegos preparatu - jakiego? Najlepiej spytac w sklepie lub jeszcze lepiej weterynarza. W tym czasie mzoesz rybce podawac witaminy na wzmocnienie. Po kilku dniach robisz podmianke wody by usunac srodek leczniczy i przez pare kolejnych dni prowadzisz obserwacje rybki. Jesli wraca do zdrowia moze tez wrocic do akwarium ogolnego. To tyle ode mnie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czyn malezy leczyc twoja rybke wiec nie podam ci nazwy preparatu.

Jedyne kapiele dlugotrwale jakie stosowalam (2-3 DNI) to byly kapiele w Bactopur Direct na martwice pletw. Jedna tabletka na 50 litrow wody, 3 dni wysoka temperatura kapieli. Po tym czasie podmiana wody. O innych preparatach wiem niewiele..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalam o akryflawinie. Stosuje sie ja po kuracji baktopur na martwice pletw. Robi sie 5 godzinna kapiel w tym srodku by przyspieszyc gojenie ran.

mysle ze jest to dobry srodek na wszelkiego rodzaju okaleczenia po chorobie.

Nie stosuj go jednak jesli nie masz pewnosci na co rybka jest chora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...