Jump to content

dodatkowe oświetlenie 300l


MichałJ
 Share

Recommended Posts

witam,

chciałbym dołożyć oświetlenie w moim akwarium(120x50x50, pokrywa aluminiowa diversa) i chciałbym się poradzić co będzie bardziej odpowiednie, bo jak narazie mam 2x39W (SYLVANIA AQUASTAR 10000K, SYLVANIA GROLUX 8500K) i jak zauważyłem to trochę mało jak na taki litraż, roślinki marnie się rozwijają.

 

Myślę nad dwoma wariantami:

- dołożenie kolejnej belki 2x39W z świetlówkami philipsa - tylko boję się że boki akwarium nie będą dostatecznie oświetlone

 

- kolejne rozwiązanie to dołożyć 2x54W (http://allegro.pl/lampa-na-swietlowki-t5-2x54w-do-pokrywy-120cm-i2223205710.html) - dłuższe świetlówki, inny montaż i tylko nie wiem jak to będzie funkcjonowało w praktyce, czy nie będzie z tym żadnego problemu.

 

Do każdych świetlówek starych jak i nowych również planuję dodać odbłyśnik.

 

Liczę na waszą pomoc lub propozycję.

pozdrawiam :-)

Link to comment
Share on other sites

Na allegro są gotowe zestawy. Ja miałem bardzo podobne akwarium do twojego , dokupiłem zestaw z allegro. Wszystko idealnie do siebie pasowało. Ok. 20 min roboty i uzyskałem ok.120w ale już dokładnie nie pamiętam jakie świetlówki. Fakt miałem 4 sztuki.

Link to comment
Share on other sites

no tak tylko właśnie nie wiem czy mi się zmieszczą bez problemowo te świetlówki 54W do pokrywy 120 cm. A w inny sposób jak na podanej aukcji nie wiem jak zamocować takie świetlówki.

Te bez problemu Ci się zmieszczą http://allegro.pl/atti-zestaw-t5-2x54w-105cm-z-aquastar-i-grolux-i2235655144.html Mam je zamontowane w pokrywie 120 cm.

Link to comment
Share on other sites

właśnie. kurcze zmierzyłem pokrywę i w środku mam tylko 116 cm do dyspozycji na świetlówki więc będę musiał brać takie 105 cm, bo chciałem philipsa świetlówkę 54W PHILIPS 865 i

PHILIPS AQUARELLE ale nie zmieszczą mi się ;/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...