Jump to content

dodatkowe oświetlenie 300l

MichałJ
 Share

Recommended Posts

witam,

chciałbym dołożyć oświetlenie w moim akwarium(120x50x50, pokrywa aluminiowa diversa) i chciałbym się poradzić co będzie bardziej odpowiednie, bo jak narazie mam 2x39W (SYLVANIA AQUASTAR 10000K, SYLVANIA GROLUX 8500K) i jak zauważyłem to trochę mało jak na taki litraż, roślinki marnie się rozwijają.

Myślę nad dwoma wariantami:

- dołożenie kolejnej belki 2x39W z świetlówkami philipsa - tylko boję się że boki akwarium nie będą dostatecznie oświetlone

- kolejne rozwiązanie to dołożyć 2x54W (http://allegro.pl/lampa-na-swietlowki-t5-2x54w-do-pokrywy-120cm-i2223205710.html) - dłuższe świetlówki, inny montaż i tylko nie wiem jak to będzie funkcjonowało w praktyce, czy nie będzie z tym żadnego problemu.

Do każdych świetlówek starych jak i nowych również planuję dodać odbłyśnik.

Liczę na waszą pomoc lub propozycję.

pozdrawiam :-)

Na allegro są gotowe zestawy. Ja miałem bardzo podobne akwarium do twojego , dokupiłem zestaw z allegro. Wszystko idealnie do siebie pasowało. Ok. 20 min roboty i uzyskałem ok.120w ale już dokładnie nie pamiętam jakie świetlówki. Fakt miałem 4 sztuki.

no tak tylko właśnie nie wiem czy mi się zmieszczą bez problemowo te świetlówki 54W do pokrywy 120 cm. A w inny sposób jak na podanej aukcji nie wiem jak zamocować takie świetlówki.

Te bez problemu Ci się zmieszczą http://allegro.pl/atti-zestaw-t5-2x54w-105cm-z-aquastar-i-grolux-i2235655144.html Mam je zamontowane w pokrywie 120 cm.

właśnie. kurcze zmierzyłem pokrywę i w środku mam tylko 116 cm do dyspozycji na świetlówki więc będę musiał brać takie 105 cm, bo chciałem philipsa świetlówkę 54W PHILIPS 865 i

PHILIPS AQUARELLE ale nie zmieszczą mi się ;/