Skocz do zawartości

diagnoza choroby film


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Akwarium 160l (100x40x40)

filtr: hw-302

grzałka 200 W

temp 26 st.

Testów niestety jeszcze nie robiłem

 

Sytuacja się przedstawia następująco. Jakiś czas temu dokupiłem rybek w zoologu (3 gurami mozaikowe i 3 marmurkowe) i od tej pory jest problem. Co tydzień-półtorej na chorobę zapada jakaś rybka. Zdechły już 3 gurami i teraz dopadło samca ramirezy. Objawy to szybkie poruszanie skrzelami (zaczerwienie wewnątrz skrzeli)->tylko u ramireza, jakby plamy czerwona przy ogonie biała przy płetwie grzbietowej, wychudzenie, takie jakby zapadnięcie oczu, i przede wszystkim problemy z pływaniem. U gurami były podobne objawy jednak problemy z pływaniem objawiały się tym że ryby pływały skokowo. Mam już jedną chorobę na oku lecz nie chcę nic sugerować i proszę o jakieś pomysły i pomoc.

 

Chorego ramireza przedstawia film (słaba jakość ale może coś się uda dostrzec):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądając choroby mam dwóch faworytów:

1. zatrucie właśnie - być może amoniakiem teraz pytanie w jaki sposób się ryby zatruły. Czy istnieje taka możliwość, że przy odmulaniu dna po poruszeniu w jakiś tam sposób kamieni ryba bezpośrednio wpłynęła w odchody i się zatruła? Bo podmianki staram się robić regularnie

2. ichtiosporidioza - przyniesiona z zoologa bo do tego czasu było wszystko ok

 

Ps. Domyślam się że tej już nie uratuje ale co z resztą. W tym momencie przestała już pływać do góry brzuchem tylko siedzi przy dnie ( jakby chwilowa poprawa - cisza przed burzą?). Czy przeprowadzić eutanazje żeby się inne nie zaraziły czy czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzisiaj już raczej nie dam rady kupić testów a z eutanazją nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy:) ?

a poza tym jeśli to jest choroba grzybicza to testy też nic nie wyjaśnią a uśmiercenie chorej rybki może zapobiec zarażeniu innych ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...