Skocz do zawartości

deszczownica vs. kolanko, a CO2


Haczyk94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Panowie czytam, czytam i czytam i sobie namieszałem tylko..

Mam podwójną deszczownice skierowaną trochę w górę i trochę na przednią ścianę. Skręciłem ciśnienie by lekko falowała woda, lecz i tak prąd wydaje mi się za duży bo lotos się na dnie rusza.. Zastanowiłem się, czy by nie założyć kolanka, tylko czy to będzie bezpieczne dla ryb? Bo dla roślin korzystne.

Chcę mieć bardzo zarośnięte akwarium.

 

Jakie macie rady?

 

Akwarium ma 112l, filtr JBL e900, temp. 25*, nie podaję CO2, oświetlenie niecałe 12 godz.

 

Dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze, że rośliny się ruszają.

Dobra cyrkulacja wody to podstawa.

Dzięki temu wszędzie są dostarczane mikro i makroelementy co jest bardzo ważne w akwariach roślinnych.

Spójrz sobie na jakiekolwiek filmiki akwariów holenderskich i zobaczysz, że rośliny w takich zbiornikach się bujają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oswietlenie 2x18W. Rosliny nie bardzo wiem, ktos usunal moj temat..:) Ale z innego forum o roslinach i wlasych obserwacji to mech jawejski, poniklo iglowate, bakopa drobnolistna, nadwodowka, lotos tygrysi, jaszczurzec pochylony chociaz to chyba zla nazwa.. a w piatek kupie kabombe lub cos podobnego oraz jecznika australijskiego.

 

Mozecie mi powiedziec ile kosstuje zestaw CO2 i ile jego urzytkowanie oraz czy konieczny przy moim akwarium?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym oświetleniu co masz zestaw CO2 nic nie da. Rośliny również mało wymagające (cieniolubne) np. z tej listy.

 

http://forum.superakwarium.pl/post96245.html?hilit=cieniolubnych#p96245

 

Edit:

 

W moim akwarium przy standardowym oświetleniu kabomba dawała radę , więc możesz spróbować. Ale nie obiecuję że u Ciebie będzie rosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...