Skocz do zawartości

250l paletki+kakadu?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forum :D mam do Państwa pytanie, zamierzam zacząć hodować paletki mam akwa 250l(jak w opisie) i jak na razie mam w nim takie rybki:

16 neonów inessa

7 kirysków

i haremik kakadu(1+2)

i mam pytanie:

Ile paletek wejdzie i czy mogę je z kakadu trzymać? Wiem, że kakadu i paleta to ten sam biotyp ale paletki potrzebują "extremalnych" warunków :)

Z góry dzięki za odp liczę na pomoc osób które znają się na paletkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forum :D mam do Państwa pytanie, zamierzam zacząć hodować paletki mam akwa 250l(jak w opisie) i jak na razie mam w nim takie rybki:

16 neonów inessa

7 kirysków

i haremik kakadu(1+2)

i mam pytanie:

Ile paletek wejdzie i czy mogę je z kakadu trzymać? Wiem, że kakadu i paleta to ten sam biotyp ale paletki potrzebują "extremalnych" warunków :)

Z góry dzięki za odp liczę na pomoc osób które znają się na paletkach :D

mysle ze 4 sztuki mogą byc :) Paletki z reguły powinno się trzymać w akwariach jedno-dwugatunkowych ....

Więc mysle ze kakadu musiałbys oddać ...

.

Moje rady:

1.System filtracyjny-musi byc naprawdę dobry{proponuje dwa filtry zewnętrzny(główny) i wewnętrzny lub kaskada jako pomocniczy.}

2.Przy zakupie paletek upewnij się ,że kupujesz zdrowe rybki.poczytaj sobie w necie jak rozpoznawać(stosunek oka do głowy,wklesły brzuszek itd.)

3.Wpuść paletki jako pierwsze do dojżałego akwa.Reszta rybek kwarantanna i odrobaczanie zanim trafią do paletek.

Dobrze ,że się nie poddajesz i chcesz kontynuowac przygodę z tymi pięknymi i majestatycznymi rybami jakimi są palety.

Pamiętaj tylko żeby przestrzegać podstawowych zasad chodowli a napewno Ci się uda :)

Życzę powodzenia.

 

Ja swoje paletki odrobaczam metronidazolem dostępnym w aptece, na receptę niestety :/ Zadbaj o odpowiednie parametry wody zanim wpuścisz paletki. I jeszcze jedna ważna rada ! porozmawiaj ze sprzedawcą o parametrach wody w jakiej pływają paletki, najlepiej jakby przy Tobie sprawdził, żebyś dokładnie wiedział, następnie stwórz takie warunki u siebie w akwarium.

 

Bardzo ładnie z paletami prezentuje się zwinnik czerwonousty, piękna rybka nie jest taka ruchliwa jak neony, zajmuje środkowe i dolne partie w akwarium, nie będzie przeszkadzała paletom.

 

Paletki wpuść do akwarium jako pierwsze, niech sobie popływają z 2 tygodnie, zadomowią się, dopiero później dalej zarybiaj, najlepiej stopniowo, nie wszystkie gatunki naraz.

 

Namawiał bym Cię, że jeśli paletki to nic więcej, ponieważ najlepiej prezentują się i czują w akwarium jednogatunkowym. Zobacz na moja obsadę może będzie pomocna. No i życzę sukcesów w hodowli tych pięknych ryb :D

Tu masz troche rad z naszego forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kakadu odpadają, PH wody powyżej 6. Jeśli chcesz trzymać z paletami małe pielęgniczki to choć jestem przeciwnikiem trzymania palet z innymi gatunkami to polecam pielęgniczki ramireza, ponieważ hoduje się je w miękkiej i kwaśnej wodzie tak samo jak paletki.

 

Jeśli chodzi o ilość palet to ja mam u siebie w 280 litrów 9 sztuk. Podejrzewam, że kupisz średniej wielkości palety, więc przy twojej obsadzie z 6 sztuk możesz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...