Jump to content

Co by tu jeszcze dodać?

luki0830
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam akwarium jak w opisie, ale docelowo jeszcze będą otoski 6szt. Chciałbym coś jeszcze dodać, coś większego żeby się wyróżniało. Myślałem o haremie prętnika karłowatego ale żonie spodobały się mieczyki welonowe czy mogę je trzymać w tej obsadzie? Czy nie są agresywne i czegoś żywego mi nie zjedzą? Ile ich mogę wpuścić do akwa?

I zastanawiam się nad barwnikiem szmargdowym lub czerwonobrzuchym i pytania mam jak w przypadku mieczyka.

Nie dawałbym Barwniaków, gdyż są to dość agresywne ryby i mogą być z nimi problemy.

Do obecnej obsady możesz dodać 1+3 Prętnika Karłowatego lub 1+2 Mieczyka Weloniastego. I tak jak kolega wyżej 2 Kiryski i Zbrojnika do pary.

Jeżeli chcesz spróbować z Barwniakami to:

Barwniak 1+1

Prętnik Karłowaty 1+4 lub Molinezja 1+2/3/4 Mieczyk 1+3 (ale nie weloniasty, bo Barwniaki będą je skubać)

Neon 20 sztuk

Tak jak wcześniej 2 Kiryski i Zbrojnika do pary. No i Barwniaki mogą zjeść Krewetki.

No i

Chyba zdecyduję się na prętnika harem, chociaż kusi mnie kupno mieczyków weloniastych, myślę, że by się wyróżniały i właśnie o to mi chodzi, bo jak się patrzy to taka sama "drobnica" pływa. Dokupiłem już kiryski mam teraz 6szt i 6otosków

A nie jest tak czasami,że dla mieczyków min.112l?

Zauważ, że akwarium ma podstawę standardowej 112l. Jest tylko wyższe co nie wpływa znacznie na komfort dla ryb.

Oczywiście zaraz będą dyskusje jak za każdym razem czy 112l nadaje się dla mieczyków...