Skocz do zawartości

pylasta, mętna woda, proszę o pomoc


borus89b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam zbiornik 120l od 2 lat, ostatnio wymieniłem polowe wody i dokupiłem brązowy granulat na dno(niestety nie pamiętam jaka firma). Na opakowaniu granulatu było napisane żeby nie płukać, więc wrzuciłem i zalałem. Pod spodem nowego podłoża jest zwykły żwirek płukany który miałem od początku. Cała sytuacja była 3-4 tygodnie temu, od tamtego czasu mam wodę pylasta z brązowymi drobinkami jakby mikroelementy tego podłoża. Filtracja w ogóle nie pomaga, widoczność utrzymuje się na poziomie 1cm. Próbowałem znaleźć jakieś informacje i wskazówki na ten temat ale nie mogę sobie poradzić. Bardzo proszę o temat albo jakieś linki z pomocnymi wiadomościami.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wizualnie to mogłeś kupić keramzyt drobny w sklepie ogrodniczym za kilka złotych. A nie granulat nawozowy. Jesteś świadomy że teraz jak będziesz odmulać ściągniesz domieszki nawozowe do wiadra razem z mułem. I wychodzi na to że "grabisz wodę w jeziorze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam duży problem z wodą w akwarium. W wodzie pływa dziwny kurz, który osadza się na szybach i dnie. Próbowałem już zmiany żwiru, bo myślałem że to jest to, ale nie pomogło. 50% podmiany wody, sól niejodowana, przyciemnianie na 4 dni też nie pomaga. Jakiś czas temu (2 miesiące) zdechła mi rybka i leżała w wodzie kilka dni. Od tamtej pory nie mogę wyjść na prostą.

Link do filmu:

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...