Skocz do zawartości

Glonojadek


Patrycja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już w innym temacie pisałam, że chcę zakupić malutkiego glonojada. I mam jedno ale:

Zawsze jak kupię jakąś nową rybkę to po wpuszczeniu jej do akwa któraś ze "starych" musi ucierpieć. Tzn. zdechnąć.

Wie może dlaczego?

Bo akwa raczej ostatnio nie miałam przerybionego gdy mi ostatnio rybki zdechły...

Było tak:

Miałam 1 molinezję (w sklepie mówili że to był gupik, a ze mnie był jeszcze cielak i się nie znałam)

i jedną niezidentyfikowaną żółto-czarną rybkę rozmiarów gupika.

No, i one na drugi dzień padły, po wpuszczeniu samiczki dorosłej i małej gupika...

 

I chodzi mi dokadnie o to, żeby mi któryś z obecnych gupików nie padł, albo ten glonojad... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

mam nadzieję że masz w tym akwarium grzałkę oraz filtr?

Wpuszczając nową rybkę do akwarium staraj się nie wlewać tej wody z zoologicznego. Może ma inne parametry czy bakterie, które nie odpowiadają Twoim rybkom...?

Masz małe akwarium a w takim każda błahostka może być powodem złego samopoczucia ryb.

Po prostu zaryzykuj. :)

 

No dokładnie, glonojad do takiego akwarium się nie nadaje. Jest wiele innych małych rybek, które spełniają podobne funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj. glonojadek nie urośnie duży w takim małym akwa tylko bedzie sie gorzej czuł bo on powinien miec nieco wieksze ale to już szczegół na pewno nie musisz sie martwić tym że ci "wykipi" z akwarium ale jeśli już chcesz denną rybke to kup kiryska pstrego lub czarnoplamego mi osobiście podoba sie bardziej czarnoplamy tylkoz e może w dobrych warunkach nawet 18cm urosnąć a pstry 7 cm ja bym na twoim miejscu pstrego kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup se glonojada... zanim ci urosnie bedziesz miala akwarium wieksze od 25l... ja mam glonojadka i jestem z niego dumny... jest piekny caly czarny w biale kropeczki bardzo widoczne... ciagle sie do szybki i filtra przyczepia a czasami nawet do grzalki i roslinki... jest piekny kup se glonojadka moj ma 2 cm.. moze 2,5 cm a zanim urosne to ja bede mial 80l akwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...