Skocz do zawartości

FZN-2 chodzi jak traktor


szene
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Nabyłem ostatnio drogą kupna filtr kaskadowy FZN-2 (nowy) i już piąty dzień nie mogę wyjść z szoku. Filtr jest strasznie głośny, chodzi jak traktor.

1. Pokrywka - nie tutaj. Pokrywka się nie wzbudza. Zdarza się, że cała pokrywa rezonuje, jak dojdzie do tego rezon z odbłyśnikiem to dają razem jakby traktor-mega-diesel w pokoju stał, ze 45dB na oko. Ale nie, nie o pokrywkę mi chodzi.

2. Wirnik - wirnik oglądałem, gumki mam całe (nie tak jak inny kolega w poście tutaj), wszystko nowe, całe, chociaż jak patrzę na jakość odlewu tego wirnika, nierówności wypełnienia formy wtryskowej i nieoszlifowane nadlewki to tracę nadzieję, że kiedykolwiek ten filtr będzie cicho chodził.

3. Efekt żyroskopowy - nie ma specjalnego znaczenia czy jest w pionie, regulowałem kółkiem na dole, ale cichości nie uzyskałem.

4. Tak, to jest głośność wibracji samego wirnika, a nie przelew wody. Przelew wody jest bezszelestny. Regulując przepływ najcichszą pracę mam tak mniej więcej na 1/4 przelewu, na min jest tak samo jak 1/2, a na max jest troszkę głośniej.

 

Nie wiem co mam zrobić, przez pięć dni chyba już powinien się "dotrzeć". Wyłączam na noc i mam gdzieś bakterie na ceramice jak spać w nocy nie mogę. Po prostu mnie przypadłość psychiczna na "k" zaraz strzeli jak jeszcze raz sobie otworze posty zachwalające cichość FZN-2. Myślałem, że w porównaniu do mojej badziewiastej chińszczyzny (HJ-311B) będzie o niebo lepiej. Ale gdzie tam, jest bez porównania głośniej oraz dużo słabsza filtracja mechaniczna - muszę zapchać ten filtr watą przy wyjściu (ale przed ceramiką, takie wyściełanie trzeba będzie zrobić). Ten HJ-311B na ponad pół roku wystarczał na moje 72L (przerobiłem mu wkłady oczywiście), ale chciałem mieć lepiej, ciszej, z biologiczną filtracją (wzrosło mi z 1.5cm do 1.2cm ryby na 1L). Ale jakoś lepiej nie jest. Pomocy. Co jeszcze przy FZN-2 można zrobić? Każdej złotówy żałuję - trzeba było na kubełki oszczędzać i do szafki wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...