Skocz do zawartości

problem z akwarium po kilku dniach


m9150L
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie! Moje akwarium, 50L zbiornik, podloze z drobnego swietnie wyplukanego zwirku, kilka marmurowych kamieni. Sprzet: filtr biologiczno-mechaniczny, 400L/H (max) grzalka z termostatem 50W, oswietlenie led. Moj problem polega na tym, ze po 2, 3 dniach woda staje sie bardzo biala i na dodatek okropnie smierdzi :( kilkukrotnie juz ja zmienialem... powoli zniechecam sie do akwarium i zalowac wydanych pieniedzy :(. Bardzo duzo czytalem na temat filtrow, cyklu azotowym, dojrzewaniu wody bakteriach nitryfikacyjnych, lecz problem jak byl tak jest i zapewne bedzie... :( ryb nie mam, bo wiem, ze akwa musi dojrzec, ale.... okres miesiaca jak na taki zbiorniczek to nawet za dlugo!... a woda taka ze nic nie widac i okropnie smierdzi i jest sluzowata... :( Powiedzcie mi co ja robie zle ze taki stan rzeczy sie utrzymuje pomimo moich staran? Opisze w jaki sposob zalozylem akwarium krok po kroku:

1--raz--

: wymyte sola i wyplukane akwa 50 L

: wyplukany zwirek o srednicy do 3mm kilkunasto krotnie

: wygotowane i wyszorowane kamienie marmurowe

: czysty filtr i cala reszta

__________________________________________________

zalewanie woda (z kranu), temp. ustawiona do 26'C

wlanie uzdatniacza i bardzo silne napowietrzanie

dodanie bakterii nitryf.

PH - 7

WODA KRYSTALICZNIE CZYSTA

__________________________________________________

2,3 dzien nic nie widac... :( mleko a nie woda... :(

 

za 2gim podejsciem po miesiacu walem wody ze studni nawet ... to samo... :( co robic? jaka jest przyczyna tego? POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj problem polega na tym, ze po 2, 3 dniach woda staje sie bardzo biala i na dodatek okropnie smierdzi :( kilkukrotnie juz ja zmienialem...

Zakwit pierwotniaków , całkiem normalne zjawisko w dojrzewającym akwarium.

Zakwit pierwotniaków , całkiem normalne zjawisko w dojrzewającym akwarium.

ale to powinno mijac a nie mija... .. a trwa to juz miesiac :(

A pozwalasz żeby minęło?

Przecież podmieniasz non stop wodę.

 

Pozwól zbiornikowi dojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cały miesiąc masz taką wodę?

 

P.S- Jeśli to ma być akwarium towarzyskie a nie tam jakieś malwi to wywal te kamienie marmurowe bo zatwardzają wodę , za kilka dni wrócisz z tematem dlaczego ryby mi zdychają.

spoookojnie, nt zatwardzenia'' ze tak powiem wody to tez poczytalem to nie pisakowiec ub wapien... Prosze Pana... dziekuje za rady... HALO, jest tu... PROFESJONALISTA? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj problem polega na tym, ze po 2, 3 dniach woda staje sie bardzo biala i na dodatek okropnie smierdzi :( kilkukrotnie juz ja zmienialem...

Zakwit pierwotniaków , całkiem normalne zjawisko w dojrzewającym akwarium.

Zakwit pierwotniaków , całkiem normalne zjawisko w dojrzewającym akwarium.

ale to powinno mijac a nie mija... .. a trwa to juz miesiac :(

A pozwalasz żeby minęło?

Przecież podmieniasz non stop wodę.

 

Pozwól zbiornikowi dojrzeć.

ALE... ja dalem mu ''zbiornikowi'' juz tyle tego czasu na dojrzewanie, nie podmieniajac oczywiscie wody - miesiac- i NIC zero poprawy :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...