Skocz do zawartości

Co DO Kotnika?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiec ja ze względów higienicznych i łatwiejszego sprzatania rezyguje z podłoża. czyste akwarium + oświetlenie+ filtr + grzałka + termometr

 

Zdarza mi sie wrzucić kępkę wgłębki wodnej, albo jakich zagloniony kamień,

 

Niektorzy urzadzają normalnie z dnem i wszystkim, ja akurat rezygnuje... stoi puste tylko urzadzenia elektryczne..

No i jeszcze stoi słój w którym wylęga sie artemia :) zapomniałbym...

Aha i zawsze to pisze polecam Akryflawine 1kropla na 1L chroni narybek, i zwiększa przeżywalność... bynajmniej tak mi sie wydaje, ale odkąd stosuje to przezywalność około 99% a ostatnie mioty molinezji i zmienniaków 100%

EDIT

 

Jeśli masz ślimaka (ampularie) to takze tam wpuść... Usuwa resztki pokarmu niezjedzonego przez narybek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez zrezygnowalem z podloza ze wzgledu na sytuacje jaka wynikla przy pierwszym odlawaianiu narybku : wpuscilem male akary do oddzielnego zbiornika z podlorzem patrze a tu ome wkopuja sie w zwir i tak sie wkopywaly i nie wyplywaly az wszystkie znikly z mojego kotnika nie wiem do tej pory co bylo przyczyna takiego zachowania czy gatunek ryb czy to ze szukaly pokarmu ale wiem jedno nigdy juz nie zrobie tego bledu teraz mam 30l bez podloza sama elektronika i rybki maja sie dobrze a ja mam leprzy dostep do dna zeby odciagac resztki pokarmu dzieki czemu jakosc wody nie odbiega od normy pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jak chcesz wychowywać młode w słonej wodzie to powinieneś juz w kotniku zasolic wode aby mlode urodziły sie w takiej...

 

Mam za sobą odchowywanie wielu gatunków żyworódek... Nigdy soli nie używałem, a do odkażania wody stosowałem zawsze AKRYFLAWINE 1kropla/1Litr

 

Na temat soli sie nie wypowiadam bo nie używam tego. W ogólnym szkoda mi roślin bo gorzej rosną. a w podchowowym takze nie sypie tego...

 

Wiem ze molinezje lubią, moze inne żyworodne takze...

Ale do narybku bałbym sie sypac tej niebieskiej soli akwarystycznej. Jak juz wybrałbym morską niejodowaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sól sie sypie właśnie do kotnika ;-) to również uspokaja samicę po szoku doznanym po zmianie otoczenia. wystarczy sól kuchenna do tego, 1łyżeczka/10L wody tak więc stężenie jest znikome, ale jednak to sprzyja :-) do ogólnego też nie odważyłabym się, bo i nie ma to większego sensu ;-) to służy tylko do kotnika właśnie. j/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hehe i tak odłowiłeś z ogólnego,wiedziałem że tak będzie...

PZDR

BTW

ja odchowywałem bez soli ale czy 1 łyżka na 10L to znikoma ilość?

a akryflawina 1kropla/litr to chyba też za dużo(nie mam ulotki przy sobie) ale w 5L bedzie zielono przez tydzień chyba narybek tez zmieni kolor ? 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...