Skocz do zawartości

Obsada 126 l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Wróciłem do akwarystyki po blisko 20-letniej przerwie.Baniaczek jest standardowy 80x35x45 .Dojrzewa już prawie cztery tygodnie i dzisiaj zakupiłem pierwszych mieszkańców.Na tym forum spędziłem naprawdę długie godziny nadrabiając zaległości jakie mi się porobiły przez tak długi okres.Oczywiście o temat obsad też zahaczyłem.Obsadę wybrałem przeczytawszy kilkadziesiąt tematów i miałem tu tematu nie zakładać ale .... :D .Mam jedno pytanie odnośnie obsady.A ponieważ mówi się że kto pyta nie błądzi,wiec mam nadzieje że doświadczeni akwaryści odpowiedzą "młodemu".

Docelowo obsada ma być taka:

 

P. Ramireza 1+1 (dzisiaj zakupione)

Prętnik karłowaty 1+3

Neon czerwony 20szt.

Kirysek Panda 6 szt.

Zbrojnik niebieski 1+1 (dzisiaj zakupione)

krewetki Red cherry 6 szt. (dzisiaj zakupione)

 

W moich strona ciężko zdobyć prętnika karłowatego,sam objechałem kilkanaście sklepów.Ale ta ryba bardzo mi się podoba i chciałbym je mieć w akwarium.No i właśnie tu moje pytanie.Czy przy moim akwarium tych ryb nie będzie za dużo??Może skoro już kupiłem P. Ramireza to odpuścić sobie Pretnika??Czy jednak spokojnie mogę trzymać pełną obsadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red cherry i ramirezy to nie jest dobre połączenie. Krewetki będą podskubywane.

 

Nie wiem jak kwestia pretnika i ramirezy. Ale ramireza to ryba terytorialna więc czasami może popędzić pretniki. A prętniki to są ryby spokojne no ale może czasami dochodzić do zgrzytów.

 

Podejrzewam że ramirezy powinny sobie znaleźć swój kącik w akwarium i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że pielęgniczki ramireza i pretnik mogą być razem w akwa jest mi wiadome.

To że krewetki plus P. ramireza to nie najlepsze połączenie również wyczytałem.Choć tutaj różne opinie były.Zresztą jeżeli mam być szczery na krewetki uparła się moja kobieta.Uprzedziłem ją jakie mogą być konsekwencje..Jakoś nigdy nie byłem zwolennikiem krewetek,żabek,ślimaków i podobnych mieszkańców podwodnego światka.

Ja pytam czy obsada którą podałem nie będzie za dużą jak na tak mały zbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się co martwić jeśli chodzi o przerybienie. Wszystko dobrze dobrane. Sądzę, że Prętniki i Ramirezy nie będą sobie przeszkadzać. Te pierwsze będą zajmowac dolne partie wody, zaś te drugie przeciwnie.

Co do Krewetek: Przekaż swojej ukochanej, że jeżeli uparła się na Krewetki, aby sobie na nie popatrzeć to niech o tym zapomni ;) Krewetki będą się cały czas chować przed Ramirezami i będzie je widywać rzadko. U mnie w 30l potrafiły schować się tak, że z kilkunastu sztuk widziałem ledwo jedną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...