Skocz do zawartości

silikon akwarystyczny


darex65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak ja stosowałem

Jest to sylikon czarny strasznie śmierdzi octem

 

Jeśli chesz go użyć to on schnie około 24 godzin, po czym staje sie jak guma i bardzo dobrze trzyma...

Polecam sklejac na świeżym powietrzu a po 24 godzinach umyc dokładnie jeszcze go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny czy biały jeden ..... dokończycie sami. Istotne jest by był akwarystyczny, nie zawierał trujących substancji, rozpuszczalników. Typowym znakiem szczególnym jest właśnie intensywny zapach przypominający ocet. Po nałożeniu silikon utwardza się przez 24h osobiście nie stosuje się do tego, ale dla pewności warto zaczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Biały może się rozpóścić ale są plusy pojnieważ go niewidać.

Czarny jest lepszy ponieważ dłużej trzyma .

Zanim coś napiszesz sprawdź czy masz racje bo jak słyszę że jakiś sylikon się rozpuszcza w wodzie to się pienię...

Mam akwaria poklejone zarówno czarnym i przeźroczystym AKWARYSTYCZNYM sylikonem i z tego co widzę to jeden grzyb tylko kolorem się różnią czas schnięcia jest podawany ORIENTACYJNIE i zależy od grubości nałożonej warstwy najlepszy sposób to po 48 od sklejenia przepłukać woda i sprawdzić czy czuć zapach jeśli tak odłożyć na następne 24h i ponownie przepłukać i powtarzać aż do ZNIKNIĘCIA zapachu. Zapach który się unosi to opary octanów które blokują sieciowanie sylikonu (schniecie) a nie są one zapewne zbyt zdrowe i bezpieczne dla naszych pupilków. Każdy sylikon na którym będzie pisało że nadaje się do klejenia akwariów będzie dobry kolorek wybierz sobie jaki Ci będzie pasował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...