Skocz do zawartości

zestaw aquael shrimpset 30 - moje pierwsze akwa


Rekomendowane odpowiedzi

1.Filtr da radę, ale wiadomo - kaskada lepsza

2.Oświetlenie dla mało wymagających roślin. Jak chcesz jakiś trawniczek to dobrze kupić jeszcze 9W.

3.Grzałka z tego zestawu nie nada się, trzeba kupić nową. Lepiej jest albo skompletować wszystko oddzielnie (cena wyjdzie prawie ta sama, ale światło będzie lepsze i filtr można sobie kupić chiński kaskadowy - o wiele lepszy niż PAT mini) albo kupić Shrimp Set 20 - ten wydaje się opłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa takie zestawy i nic im nie brakuje. I tak:

1. Filtr rewelka,wg mnie jeden z lepszych w swej klasie. Chwilowo zastąpiłem go kaskadą chińczyka ale nie zauważyłem zmian w jakości wody za to chińczyk był dużo bardziej słyszalny więc powróciłem do oryginalnego PAT mini.

2 Światło ...no cóż to które jest jest wystarczające, ale dla bardziej wymagających roślin trawnikowych trzeba dołożyć drugi moduł.

3. Grzałka raczej do wymiany bo bez termostatu. Osobiście polecam ten zestaw. Mam dwa i wkrótce będzie trzeci:) Oczywiście można kompletować pojedyńczo zestaw ale dużo taniej nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo zastąpiłem go kaskadą chińczyka ale nie zauważyłem zmian w jakości wody

PAT-mini ma spory przepływ więc mechanicznie powinien być super.

A mierzyłeś NH3/4, NO3? Wewnętrzne z gąbką nie filtrują tak dobrze biologicznie co zewnętrzne z większą ilością wkładów.

 

Trawnik przy tym 11W to tylko można z gałęzatki zrobić.

 

Jeśli chcesz 30L - radziłbym skompletować oddzielnie.

Jeśli 20L - bierz Shrimp Set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...