Jump to content

45l - ciekawa rybka

Filip_B
 Share

Recommended Posts

Witam. Od kilku dni poszukuję ciekawą rybkę do akwarium 50x30x30 (45l). Chodzi mi tu o rybkę żyjącą w parach/haremach. Chciałbym, żeby się czymś wyróżniała: np. specyficznym zachowaniem, może wyglądem. Może być ciężko dostępna, postaram się takową znaleźć. Proszę o jakieś propozycje.

Pozdrawiam Filip_B

No fajny, fajny. Myślałem nad jakimś pseudomugilem: fructatus albo gertrudae (chyba dobrze napisałem). Tylko czy on może być w 45l, i jaka do niego reszta obsady. Może jak już wchodzimy w ciekawe rybki to microrasbora galaxy/erythromicron?

No poszukam w wlkp. te rybki. Jeszcze jedno mi się nasunęło: może jakieś pielęgniczki ciekawe? Nie ramirezki, bo to oklepane, ale coś ciekawszego.

Edit: Ile takich gertrudek mogę trzymać? Bo znalazłem w Poznianiu hodowcę, więc mogę sobie kupić.

W necie 50cm minimalne do pand, i wg. moich ponad rocznych obserwacji, bo tyle już je mam, pasują. Przez te 7 miesięcy co były w 45l, dorosły do normalnych rozmiarów i mają się dobrze. No właśnie myślę nad muszlowcami, czymś innym z tangi.

A no właśnie zapomniałem dodać, że akwarium nie ma pokrywy. Gdyby była dla jakiegoś gatunku niezbędna, to kupię szybę nakrywową, jednak wolałbym tego uniknąć.

Podsumowując:

Albo:

- 1+2/3 proporczykowiec

- galaxy hmm. 10?

- pandy/pigmeje 6

Albo:

tanganika (propozycje)

W necie 50cm minimalne do pand, i wg. moich ponad rocznych obserwacji, bo tyle już je mam, pasują. Przez te 7 miesięcy co były w 45l, dorosły do normalnych rozmiarów i mają się dobrze. No właśnie myślę nad muszlowcami, czymś innym z tangi.

A no właśnie zapomniałem dodać, że akwarium nie ma pokrywy. Gdyby była dla jakiegoś gatunku niezbędna, to kupię szybę nakrywową, jednak wolałbym tego uniknąć.

Podsumowując:

Albo:

- 1+2/3 proporczykowiec

- galaxy hmm. 10?

- pandy/pigmeje 6

Albo:

tanganika (propozycje)

W necie 50cm minimalne do pand, i wg. moich ponad rocznych obserwacji, bo tyle już je mam, pasują. Przez te 7 miesięcy co były w 45l, dorosły do normalnych rozmiarów i mają się dobrze.

Twoja wola ;) Ja tylko doradzam. Pamiętaj, aby zapewniać rybom jak najlepsze warunki.

Według mnie zawsze lepiej mieć pokrywę, jeżeli masz taką możliwość.

Podsumowując:

Albo:

- 1+2/3 proporczykowiec

- galaxy hmm. 10?

- pandy/pigmeje 6

Albo:

tanganika (propozycje)

Daj Pigmeje i będzie ok.