Skocz do zawartości

Konie zycia rybek


psajdi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis rano bylo wporzo wracam ze szkoly a mama mowi ze 2 rybki niezyja a jedna rodzi... rzeczywiscie rodzila i mam z 10 mlodych rybek ktore maja po polowie milimetra... te 2 rybki co zdechly to gupik - samica i mieczyk samiec... a pozniej po urodzeniu zdechla samica... ratujcie co moglo im byc i czy mlode by w sloiku wytrzymali bez filtra i innych rzeczy? temperature bym jakos utrzymal... Pomozcie... przynajmniej samica cos zostawila po sobie :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, nie mam pojecia co jest przyczyną zgonów. :shock: Ja trzymałem bodajrze małe molinezje w piecio litrowym słoiku i się uchowały. Temperature mozna podtrzymać stawiając słój blisko grzejnika, akurat zaczął nam sie sezon grzewczy. :) Nie zapomnij zalać słój uprzednio wrzątkiem, aby go prawidłowo zdezynfekować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszą odpowiedzia na to pytanie będzie: do 10l akwarium kup rybki, które nie wymagają duzych akwariów, poczytaj opisy ryb akwariowych i wybierz coś dla siebie. Szczerze mówiac wiele tego nie będzie.

 

Proponowałbym danio pręgowane/lamparcie/tęczowe, wg uznania. Ryba nie wymagająca, dobra dla początkujacych. Aczkolwiek z drugiej strony, ryba ruchliwa i potrzebuje sporo miejsca do pływania. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki... wklej zdjecia ryb jak mozesz a ja juz musze konczyc... z gory dzieki nara, aha moja mama jeszcze dolala plynu do uzdatniania wtedy gdy woda wyparowala to ze sloika dala go do wody i wlala.. nazywa sie esclarin... dolala sporo plynu i czy chemia mogla im zaszkodzic? ja staram sie malo chemi dodawac ale jak mama zacznie sie czepiac moich rybek... REWOLUCJA :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...