Skocz do zawartości

Jak obniżyć NO3 w wodzie wodociągowej


Tomekrybka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakiś sposób na obniżenie NO3? Sporo tematów było na temat obniżania tego związku w akwarium a ja chciałbym wiedzieć czy idzie coś z tym zrobić przed dolaniem wody do baniaka? W mojej kranówie NO3 waha się między 40-80 mg/l (test kropelkowy JBL) co jest wartością dość sporą :| Póki co dowożę wodę z innego miejsca ale na dłuższą metę nie wyobrażam sobie takiego rozwiązania tym bardziej że w planach jest już drugie akwarium. Oba zbiorniki mają być roślinne i po prostu boję się że jak będę dolewał taką wodę to będę miał piękny wysyp glonów. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja Ci powiem jak ja zrobiłem.

 

Ja mam wodę w domku jednorodzinnym, czerpię sobie ją poprzez własny świder. Po drugiej stronie jest szambo.

(nie wiem czy ono może mieć wpływ na złe parametry, ale może i tak jak jest lekko nieszczelne) no i wiadomo opady atmosferyczne. Gleba nie ogarnie tematu tak doskonale zawsze.

 

Więc też posiadałem wysokie no3 ok 50 ppm (jak zwał tak zwał) też mierzyłem JBL kropelkami. Muszę je zmienić bo im nie ufam. Zresztą każdy test ma być orientacyjny a nie co do przecinka i w tabelkę. Podobno duże znaczenie na odczyt ma prawidłowe wykonanie go. No i ta makabryczna skala jestem facetem i nie odróżniam kolorów jak Kobiety. Więc co najmniej 2-3 stopnie na skali maja te same kolory jak przechodzą.

 

Jak zbiłem NO3, próbowałem żywicą ale to nie opłacalny zabieg. Wymieniać ją czyścić i znów wkładać no i działa w akwa a ty chcesz po za. Więc potrzebna by była w Na rurowym filtrze.

Mieszałem wodę swoją z Oligoceńską albo z Demineralizowana w Markecie. Też mi się to nie kalkulowało.

 

W końcu zakupiłem filtr RO 3 i jest idealnie. Twardości 0 więc dodaję sobie tylko Mineralizator taki że mam idealne KH i GH a NO3 nigdy Ci nie zbije się idealnie ale w moim przypadku jest zbite do 10-15 ppm z 50ppm

 

Wodę zbieram w zbiorniku 22L i przelewam do wanienki plastikowej z OBI 50L + jedno wiaderko więc podmieniam 60L wody. Wiadomo + mineralizator który poprawia KH GH i daje od razu poziom K 20 więc nie muszę dodawać potasu. Fosfor do 1 ppm przy takim NO3 trochę Fe i cacy. Też mam Roślinne bo jeszcze nie zakupiłem Rybów :P Ale Ciągle się uczę nawożenia więc nie ryzykuję z stworzonkami same krewety latają.

 

 

Polecam Filtr RO. Ale to tylko moje zdanie. I sorry że się tak rozpisywałem zamiast w kilku żołnierskich słowach odpisać Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) dzięki bardzo za odpowiedź. Dzisiaj biorę wodę i jadę do kumpla żeby przepuścił mi ją przez filtr RO i jak tylko zda to egzamin to zaraz kupuję swój. Co do kolorów na skali to całkowicie się zgadzam ;) tak podobne że ciężko dokładnie ustalić prawdziwą wartość :roll:

Jeszcze raz dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...