Jump to content

Co to za ryba zapomnialem nazwe ???

kamiloos39
 Share

Recommended Posts

Co do nazwy, to dodam tylko, że niestety w większości zoologów i tak nie kojarzą takiej ryby jak synodontis, czy giętkoząb. Znają jedynie rybę o bzdurnej nazwie "opaczek" :P

Opaczek to zupełnie inna ryba.

Na zdjęciu jest Synodontis eupterus.

Co do nazwy, to dodam tylko, że niestety w większości zoologów i tak nie kojarzą takiej ryby jak synodontis, czy giętkoząb. Znają jedynie rybę o bzdurnej nazwie "opaczek" :P

Opaczek to zupełnie inna ryba.

Na zdjęciu jest Synodontis eupterus.

Oczywiście, że na zdjęciu jest s. eupterus, którego polska nazwa brzmi giętkoząb wielkopłetwy, ale o tym napisali już użytkownicy powyżej. Nie wiem, czy śledząc czujnie jak zwykle forum, nagle stwierdziłeś, że nierozważnie pomyliłem eupterusa z synodontisem nigriventrisem. O nazwie "opaczek" wspomniałem dlatego, że eupterusy w zoologach są sprzedawane właśnie jako opaczki i jeszcze nie spotkałem się z tym żeby były opisane prawidłową nazwą. Jak pytam o synodontisa eupterusa to robią wielkie oczy i mówią, że nie mają w sprzedaży takich ryb, a w akwa w sklepie pływają wyrośnięte eupterusy podpisane jako "opaczki". Jeśli trafił, by się jakiś inny gatunek synodontisa to też by go pewnie tak opisali ;P Osobiście uważam, że w sklepie zawsze powinna być podawana nazwa łacińska, a nie jakieś potoczne typu "opaczek", "cudaczek" i inne bzdury. Wtedy wszystko było by jasne.

Osobiście uważam, że w sklepie zawsze powinna być podawana nazwa łacińska, a nie jakieś potoczne typu "opaczek", "cudaczek" i inne bzdury. Wtedy wszystko było by jasne.

To jest Polska. Powinno się pisać polskie nazwy.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...