Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie Neonów Innesa


DrMietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W akwarium hoduję około 10 sztuk neonów. Z tego co wiem są to ryby stadne, które pływają w grupie.

Natomiast u mnie w akwarium każdy neon pływa oddzielnie. Nie pływają w jednej grupie. Gdy wszystkie są

razem są o wiele bardzie efektowne. Jak myślicie jaka może być przyczyna takiego zachowania?

Proszę o informacje.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą tylko początkującym akwarystą (3-miesięcznym) i nie chce sie mądrzyć ale powiem jak było u mnie

Ja również mam obecnie 10 neonów (było 14 niestety ospa :( ) i na początku też pływały grupkami góra 3 szt teraz już pływają razem zdarzają się samotnicy ale to czasem tylko. Ja sobie to tak wytłumaczyłam, że moje neonki po prostu musiały sie zaaklimatyzować poznać teren i teraz już znalazły swoje miejsce w akwarium.

One zwykle pływają w jednym miejscu a raczej stoją taką ławicą, pływają po całym akwa gdy je karmię lub tak od czasu do czasu robią zwiad :)

Nie wiem może i u ciebie tak będzie , ale poczekaj aż się wypowiedzą bardziej doświadczeni. Pewnie Admin lub Kasia będą więcej wiedzieć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia :?: Być może moje już są odchowane

Ale od wczoraj zaczęłam obserwować moje neonki i one tylko jak stoją (odpoczywają chyba) to tworzą ławicę, wtedy wszystkie 10 razem, a tak pływają właśnie grupkami po 3 , 4 rzadko wszystkie razem

Pozdrawiam :D

 

Jeszcze raz ja

pogrzebałam trochę w necie i w książkach i wyczytałam, że różne dziwne zachowania neonków mogą być spowodowane chorobami ( co wykluczam u ciebie bo nie pisałeś o żadnych objawach :) ) oraz tym iż mają nieodpowiednie warunki w akwarium, i to nie chodzi mi o parametry wody ale również o zbyt mocne oświetlenie, zbyt mało roślin czy zbyt mało miejsca do pływania. Gdzieś również pisało, że gdy neonki są hodowane z dużymi rybami to mogą być wystraszone i się chować i pływać właśnie pojedynczo.

Nie wiem czy coś ci to pomoże ale ja zauważyłam, że moje neonki pływają ładnie razem gdy mam włączoną tylko 1 jarzeniówkę (18) a gdy obie to właśnie się rozbijają na grupki i chowają w roślinkach.

Co do dużych ryb to nie wiem ile w tym prawdy, gdyż u mojego taty są brzanki rekinie, skalary i prętniki i dwa guraminy i stadko neonów i one pływają sobie ładnie małą ławicą nie zważając na inne ryby :)

mam nadzieję, że żadnych głupot nie palłam, a jeśli to sorki i mnie poprawcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neonki lubia delikatne swiatlo, lub plywac w cieniu duzych roslin. Gdy sie mowi o rybkach stadnych nie znaczy, ze beda plywac jak lawica sledzi :lol: tylko chodzi o to, ze jest to rybka, ktora lepiej sie czuje i rozwija w towarzystwie innych osobnikow z tego samego gatunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...