Skocz do zawartości

Rozmnażanie Kirysków Które lepsze ???


Sebax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Chciałbym się zapytać które kiryski będą lepsze do rozmnożenia

1)Kirysek spiżowy

2)Kirysek pstry

 

Trochę o nich przeczytałem i nie wiem które lepsze ?

Zamierzam je hodować w akwa ogólnym w którym mam dość roślin i kryjówek

 

Moje pytania;

-który kirysek lepszy

-jakie macie z nimi doświadczenie (głównie w rozmnażaniu)

-na co narażona jest ikra (czy mieczyki/gupiki mogą zjeść)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwie bardzo proste w rozmnazaniu. Nasladowanie pory deszczowej pomaga. U mnie same sie rozmnazaja w marcu -wrzesnia. wystarcza podmienic wode na chlodniejsza. Gupiki i mieczyki beda sie zajadac ta ikra, u mnie si az bily, wiec musisz ja przeniesc. Zadko kiedy ci sie jakis malutki uchowa, ale jak tak, to ma duuuze szanse na przezycie, jak sa kryjoki malutkie. Ikra czesto plesnieje, lub nie jest zaplodniona. Niestety nie wiem jak to zapobiec...ale jak uda sie kiryskom zlozyc dobra ikre, np na lisciu, to moze byc tak, ze wszystko ci sie wykluje, i przezyje. Mi sie udalo z jednego liscia z 22 jajeczek 22 wychowac :)

U kiryskow widac podobienstwo do matki czy ojca. Np. jak tatus ma pletwe jakas do gory, a mama duza glowe czy jakis wzorek, to widac kogo malutkie :) U kiryskow spizowych moze ci sie zdarzyc, ze malutkie beda troche powykrzywiane. Moj 1 ma pletwe ogonowa jak u rekina doslownie, 2 ma kregoslop na lewo skrzywiony, 3 wyglada jakby z glowy pletwa wyrastala, a 4 ma wielka glowe i male pletwy. Smieszne cos takiego, ma sie fajne stadko kiryskow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...