Skocz do zawartości

Gnijące moczarki


Laik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W moim baniaku 96 znajdują się takie rośliny jak moczarki, nurzaniec, mech jawajski i kryptoryny. Mam problem - mianowicie gniją najnowsze segmenty czyli te nowo wychodzące... Co z tym robić? Inne rośliny maja się dobrze testów narazie nie mogę kupić. Jaka może być tego przyczyna? temperatura wody 28 stopni (jest taka ponieważ kupiłem nową grzałkę i nowa mi szwankuję, ale rośliny zaczęły gnić dużo przed kupnem nowej grzałki) wtedy temperatura wynosiła 24 stopnie. Bardzo proszę o pomoc, z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak woda jest podmieniana a nic oprócz roślin nie ginie -,-' zanim coś napiszesz zastanów się czy masz racje, przypominam że jest to temat o gnijących moczarkach, napisałem go aby ktoś mający na ten temat zdanie napisał, abym sobie z tym jakoś poradził.

Jeżeli nie masz wiedzy na ten temat nie wypowiadaj się w ogóle (nie mówie o pytaniach które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty w ogóle masz pojęcie o biologii tej rośliny z tego co widzę to chyba jednak nie... Proszę rozsądną osobę o pomoc. Tobie kolego z góry podziękuję. Nie chcę mi się tłumaczyć dlaczego. Po prostu twoje posty są beznadziejne, nie wiem dlaczego piszesz coś czego sam nie rozumiesz. Mimo wszystko dzięki za twój wkład do tematu. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczarka najlepiej rośnie w temperaturze do 26 stopni to po pierwsze. Po drugie rośnie szybko a więc szybko też wciąga substancje odżywcze. Jeżeli gnije ci od dołu wypada z podłoża, odpadają jej dolne listki itp to jest to brak potasu a tego raczej z gnijących roślin czy rybich odchodów nie uzyska. W twoim przypadku o azot i fosfor możesz się nie martwić bo masz ich pewnie nadmiar ( brak potasu hamuje wchlanianie N i P a skoro mówisz że to co zginie w akwarium to tam zostaje to jest oczywiste) Druga sprawa to ciezko to nazwać ekosystemem co się dzieje u Ciebie w baniaku skoro obumarłe szczątki zamiast wyławiać zostawiasz a jedynie podmieniasz wode to tak jakbyś wszystko to co zjesz, zużyjesz, wyrzucisz zostawiał sobie na podłodze a jedynie otwierał okno w celu przewietrzenia. Od takich zaniedbań zaczyna się później chociażby nawet puchlina wodna... Więc teraz zadaj sobie pytanie czy nie lepiej przejrzeć akwarium raz na dzień przez 10 min i odłowić to co jest śmieciem niż poźniej palić wszystkie rośliny, sprzęt i baniak odkażać a rybki uśmiercić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty w ogóle masz pojęcie o biologii tej rośliny z tego co widzę to chyba jednak nie... Proszę rozsądną osobę o pomoc. Tobie kolego z góry podziękuję. Nie chcę mi się tłumaczyć dlaczego. Po prostu twoje posty są beznadziejne, nie wiem dlaczego piszesz coś czego sam nie rozumiesz. Mimo wszystko dzięki za twój wkład do tematu. Pozdrawiam !

Z takim podejściem do użytkowników niedługo nikt nie będzie chciał Ci pomagać. Ale nie o tym , moczarka niby jest rośliną łatwą w hodowli ale potrzebuje czegoś więcej niż tylko "bio-akwarium" , rośnie szybko , pobiera więcej substancji z wody niż inne rośliny które w niedługim czasie też będą domagać się "pożywienia" W brew pozorom lubi także światło , a 20 wat na zbiornik 96 l to nie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie mam mieć podejście jeżeli ktoś źle prawi? Mam pisać ohh ahhh panie i władco dziękuję za to że jaśnie pan mi odpisał na dodatek źle?... Proszę... Napisałem przecież, że i tak dziękuję wiec kolego o co Ci chodzi? Niech nie pomagają jak nie chcą, nikt ich o to nie prosi ponadto żyjemy w demokratycznym państwie i każdy ma prawo pisać i mówić co mu się rzewnie podoba... Póki co z tego co widzę to połowa z tego forum wie mało a myśli, że wie najlepiej (sam wiem bardzo mało, ale jak czytam niektóre posty "bossów" to, aż smiać mi się chce). Niedługo, aby mieć jakiekolwiek poparcie na tym forum trzeba będzie należeć do grupy ludzi z takim wielkim ego jak stąd do księżyca... Naprawdę zajmijcie się akwarystyką, a nie filozofią i tym kto ma racje, a kto nie, ponieważ bez względu na to każdy głos jest w pewien sposób pomocny i daje do myślenia. Najbardziej śmieszy mnie to jak ktoś pisze że dany baniak jest za mały i ryba będzie się męczyć (a baniak jest za mały o 5l od danego standardu, pfee przecież te standardy to i tak dno...) jeżeli ryba będzie się męczyć to najlepiej w ogóle jej nie kupuj bo to nie jest jej naturalne środowisko, nie będziesz dawał na to pieniędzy wiec rynek akwarystyczny się zmniejszy będzie mniejsze parcie na rybki i wszystko będzie w porządku... Z jednym ALE 97% tych rybek na całym świecie nigdy nie widziało co to jest ogromna przestrzeń zwana wolnością. Przez większość życia żyły one w bryłach 20x20x30. Teraz można znowu powiedzieć : Ale ja nie chcę męczyć rybek!? Odpowiedź jest jedna -to się tym nie zajmuj! I tu błędne koło się zamyka i można pisać na ten temat bez przerwy, każdemu będzie się wydawało, że ma rację i każdy jej mieć nie będzie.

Kładę na to jak wy na mój post zareagujecie, mam to... Możecie pisać, oczerniać mówić, że nie mam racji itp, ale ja się z tego będę śmiać. Jeżeli nie rozumiecie mojego przesłania to jest z wami źle - nie nie jest źle ze mną - a może jest? jak myślicie? Heh nie nie pisz tego to było pytanie retoryczne. Napisał bym coś jeszcze o tych moczarkach, ale szkoda bo i tak tego nie zrozumie 9/10 forumowiczów. Nadal dziękuje wszystkim za odpowiedzi

Aby nie było, że post nie wnosi nic do tematu to już mówię że moczarki zostały przeniesione do baniaka all inclusive z super oświetleniem, nawozami i filtrem. Zobaczę rezultaty i napisze o tym na forum o ile jeszcze będę i nikt mnie nie zbanuje :(. A tym którzy dopiero przeczytali ten jakże interesujący temat jakim jest gnicie świeżych pędów tejże rośliny i są w stanie mi pomóc proszę o odpowiedź w tym właśnie temacie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty w ogóle masz pojęcie o biologii tej rośliny z tego co widzę to chyba jednak nie... Proszę rozsądną osobę o pomoc. Tobie kolego z góry podziękuję. Nie chcę mi się tłumaczyć dlaczego. Po prostu twoje posty są beznadziejne, nie wiem dlaczego piszesz coś czego sam nie rozumiesz. Mimo wszystko dzięki za twój wkład do tematu. Pozdrawiam !

Zdecydowanie ty masz najwyrazniej wielkie pojęcie o ''biologii'' rośliny która nawet w kałuży rośnie.

 

Życzę powodzenia w hodowli w ''Bio'' akwarium ... :lol:

 

A żeby nie było OT... no cóż... nie znam się, więc pewnie bez sensu narzucać się z pomocą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było, że post nie wnosi nic do tematu to już mówię że moczarki zostały przeniesione do baniaka all inclusive z super oświetleniem, nawozami i filtrem. Zobaczę rezultaty i napisze o tym na forum o ile jeszcze będę i nikt mnie nie zbanuje

Również myślałem, że to wina starej świetlówki wiec kupiłem miesiąc temu świetlówkę aqua-glo 20W T8. I niema rezultatów przeniosłem również szczepkę rośliny do innego baniaka i również to samo... Może jakieś wady genetyczne?

Wcześniej napisałeś że tam też gniją , teraz napisałeś że czekasz na rezultaty, zastanów się czy chcesz pomocy czy ubliżać innym i się wymądrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basteq to poco piszesz jeżeli się nie znasz... Życzę Ci powodzenia w hodowli jej w kałuży - tym bardziej w zimę. Tym postem pokazałeś tylko jakim jesteś akwarystą i człowiekiem. lopezz2323 mam 4 baniaki. Przykro mi, że nie zrozumiałeś również mojego przesłania, no ale trudno może kiedyś zrozumiesz. Póki co zajmij się sobą, a nie bronieniem kolegi.

 

 

rainbow - Forum nie służy do kłótni. Niejasności wyjaśniać na pw. Poza tym nie musisz się zgadzać z kimś i obrażać wszystkich. Jak się nie podoba to proszę wybrać inne forum.+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...