Jump to content

Krab


Recommended Posts

Witam,

mam pytanie co do krabów. Widziałam ostatnio w sklepie zoologicznym fajne małe krabiki. Siedziały na dnie akwarium lub na roślinach, wokół pływały platki i inne ryby słodkowodne.

Chętnie sprawiłabym sobie w przyszłości takiego, ale nie jestem do końca pewna czy on na pewno może być razem z rybkami? Czy nie zrobi im krzywdy? Moja obsada jest podana poniżej. Jestem również ciekawa co on je i jakie warunki są dla niego najlepsze.

 

Będę niezwykle wdzięczna za pomoc :)

 

Wiem, że najlepiej spytać się o to wszystko w zoologicznym, ale niestety mieszkam od niedawna w Niemczech i nie umiem rozmawiać na tematy akwarystyczne :D

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

zdecydowanie nie kraby potrzebują wyjśc na powierzchnię bo chyba mają płuca ale tego pewien nie jestem ale na pewno ne mozesz ich trzymać cały czas pod wodą co najwyżej raki możesz lub krewetki albo zabki

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Krab nie może być trzymany w akwarium z rybami bo:

 

- utopi się

 

Sam mam 2 kraby i mam część lądową i tą gdzie mogą się wykapać.

Kraby za dnia przesiadują w grotach, zakamarkach a wariują po 21-22 bynajmniej u mnie tak jest. Jedzą różnie ja np karmię bananami bądź takimi tabletkami co się zwią Vipachips. Ochotką też można ale brudzi wodę. Ogólnie zwierzątka strachliwe ale z ręki można dawać jedzenie bądź z jakiś szczypiec bądź zostawić w aqua.

Oto one:

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...