Jump to content

Popsuta grzałka czy złe ustawienie??


03092011
 Share

Recommended Posts

Witam.Posiadam akwarium 112l filtr http://allegro.pl/super-filtr-wewn-do-60-150l-600l-h-sprawdzony-i2094750837.html grzałkęhttp://allegro.pl/elite-grzalka-200w-z-termoregulatorem-do-akw-200l-i2119027756.html.Filtr ustawiłem na tylnej ściance w prawym rogu.Gzałka po przeciwnej.W pokoju temperaturę mam 19 stopni.Grzałka włącza się na 5 minut i wyłącza się po 5 minutach i po 5 minutach znów się włącza.I tak jest cały czas.Jak powinno się rozłożyć filtr i grzałkę?Temperatura na termometrze w akwarium pokazuje 27 stopni.Może być tak że filtr dmucha bezposrednio na grzałkę i może dlatego grzałka głupieje?Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Masz różnicę między pokojową temperaturą a wodą w akwarium 8 stopni więc nie mało, mam takie same ustawienie filtra i grzałki jak Ty , grzałka u mnie włącza się na 10 min mniej więcej co 3-4 godziny tyle że ja w mieszkaniu mam 22 stopnie a w akwarium 25-26 stopni. Myślę że woda w twoim zbiorniku szybciej się wychładza i tym to jest spowodowane. Może akwarium stoi w przeciągu lub obok okna?

Link to comment
Share on other sites

Może grzałka jest zepsuta.

Jeśli trzyma zadaną temperaturę to jest sprawna , miałem też taką sytuację jak popsuł mi się kocioł od ogrzewania i temperatura w domu spadła do 17 stopni. Grzałka włączała się co chwile. Nie wiem co tam chowasz w swoim baniaczku , ale jak byś zmniejszył temperaturę do 25 stopni to na pewno by się rzadziej włączała.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...