Skocz do zawartości

Akwarium 180l-zmetnienie wody.


Faethor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 180 l (RIO 180).

 

Filtracja:

Wewnetrzny: Juwel Bioflow 3 ( 24h/dobe)

Zewnetrzny: Eheim Profesionel 2224 (24h/dobe)

 

Ogrzewanie: grzalka z termostatem 200 W

 

Oswietlenie: T5 Juwel Natura 45W i T5 Juwel Day 45W + odblysniki asymetryczne JUWEL (oswietlam 8-14 przerwa 16-22)

 

Podloze: JBL AQUA BASIS PLUS (2-3.5 cm) + zwirek 3mm Dorset Pea Gravel (2.5-4 cm) Zwirek plukany wielokrotnie w cieplej wodzie.

 

Ozdoby: dwa korzenie: Redmoor Wood, skała: Pagoda Stone.

 

Obsada: 3 Gupiki (samiec + 2 samice), 2 prystelki barwne, 4 krewetki Red Cherry. (cala obsade otrzymalem do kolegi, likwidowal akwa)

 

W planach stado neonkow innesa, kilka kiryskow, otoski, Pstrążenica mała stadko , krewetki amano, pielegniczki ramireza para.

 

Roslin mam kilkanascie nie znam wszystkich nazw; Echinodorus parviflorus, Alternanthera Cardinalis, Dracaena sanderiana white (nie jestem przekonany co do tej roslinki czy jest akwariowa, mimo ze miala etykietke), cryptocoryka nie wiem jaka. wiecej nazw nie znam.

 

Parametry wody:

pH - 8 (za wysokie, musze je obnizyc)

gH - 16 (za wysokie, musze je obnizyc)

kH - 10

Nh4 NH3 - 0

NO2 - 0

NO3 - 25 mg/l

PO4 - 1 mg/l

Cu - 0 mg/l

Fe - 0.25 mg/l

 

Woda w akwa tydzien i 3 dni. Od Poczatku wystapilo male zmacenie wody.Po kilku dniach lekko sie zmniejszylo. Po podmianie wody (25%) w czwartek, zmacenie wzroslo ale dopiero na drugi dzien (do podmiany uzylem dolalem przelanej przez filtr BRITA żeby zmniejszyc nieco gH, niewielki rezultat z 17 na 16)( zamierzam nastepnym razem uzyc wody RO).

 

Irytuje mnie troche to zmacenie wody, wyglda to jak jakis kurz(bardzo male drobinki w calej objetosci zbiornika, jak i na powiezchni utrzymuje sie tego warstewka).

Myslalem ze przy zastosowaniu tych filtrow bedzie krysztal, a tu minal ponad tydzien i nie jestem zadowalony z rezultatow swojej pracy.

Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu.

Z daleka prezetuje sie to tak (nie widac za bardzo):

Dołączona grafika

 

Z bliska prezetuje sie to nieco gorzej. No i zdjecia z telefonu.

Dołączona grafika

pozdrawiam

ps. Moj pierwszy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...