Jump to content

Gracja_79

Użytkownik
 • Content count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Gracja_79

 • Rank
  Nowoprzybyły
 1. Gracja_79

  [180l] Po restarcie

  Cześć, tak z innej beczki. Z tego tła Juwela to Ci chyba farba zeszła, o ile dobrze widzę? To są tła Rock i Root, zdaje mi się że one inaczej wyglądają w oryginale. Ja bym na Twoim miejscu zrobiła dym, zareklamowała tło itp. Napisz do Juwela, wyślij im zdjęcia, może coś ugrasz. Pozdrawiam
 2. Gracja_79

  Akwarium 180l-zmetnienie wody.

  Nie ma jeszcze tragedii:) Ustaw wylot filtra ukośnie do góry na tylną szybę. Zwiększysz w ten sposób mieszanie się wody i lekka nalot powinien ustąpić. Poza tym zgadzam się z przedmówcą, akwarium dopiero dojrzewa, tak więc cierpliwości i powodzenia.
 3. Gracja_79

  eheim 2222 wystarczy?

  Powinien wystarczyć spokojnie. Może zastosuj jakąś deszczownię, która będzie tworzyła ruch wody, zamiast instalować dodatkowy filtr wewnętrzny do napowietrzania? Juwel raczej się nie nadaje, jeśli chodzi Ci o system filtracyjny taki jak ten: To raczej coś zamiast wybranego przez Ciebie filtra zewnętrznego. Co do Eheima to ACTIZOO to może jakiś starter biologiczny, powinno być napisane na opakowaniu. Biała wata służy jako filtr mechaniczny więc śmiało możesz ją włożyć. Tyle ode mnie, może ktoś używa takiego filtra i coś więcej napisze.
 4. Gracja_79

  Jaka świetlówka

  Weź High-Lite Day z Juwela, skoro tylko jedną można wybrać to wybierz dzienną. Ewentualnie Day + Nature, tak Juwel daje oryginalnie do zbiorników, zestawienie świetlówka dzienna razem ze świetlówką pod rośliny.
 5. Gracja_79

  Wymiana oświetlenia

  Wybierz coś z zestawu Day, Nature, Colour. Najbardziej żółta jest Nature więc może ją na sam tył, z przodu Colour bo wybarwiająca, a w środku Day bo najbardziej neutralna. Ja bym tak zrobiła. W zestawach Juwel daje dwie świetlówki - z przodu Day z tyłu Nature. Pozdrawiam.
 6. Gracja_79

  Obsada 190l Malawi

  Co proponujecie do akwarium ok. 190l. Najlepiej jakieś dwa gatunki, myślałam o pyszczakach Yellow i jeszcze o czymś. Moja znajoma ma akwarium, to jest narożny zbiornik Juwela Trigon 190 i zastanawia się co wpuścić. Doradziłam Yellowy bo słyszałam, że nie są aż tak agresywne. Czy możecie coś zaproponować bo niestety nie znam się na gatunkach do Malawi.
 7. Gracja_79

  [125L] Towarzyskie

  Wszystko fajnie, tylko po co podkładałeś styropian pod akwarium? Przecież piszą w instrukcji zestawu, żeby nic nie podkładać. Ale akwa w porządku. Gdzie jest filtr Juwela?
 8. Gracja_79

  serwis firmy Juwel

  Muszę Cię zmartwić, ale jestem prawie pewna, że Juwel nie prowadzi serwisu czy też napraw pogwarancyjnych. Chodzi podobno o to, że belka jest wodoszczelna, nie można jej otwierać, bo jest fabrycznie zgrzana. Jak produkt jest wadliwy i na gwarancji wymieniają na nowy. Jeśli jest po gwarancji... cóż, trzeba chyba kupić nowy.
 9. Może chodziło o to, ze ten filtr łączy w sobie zalety zewnętrznego i wewnętrznego filtra? Tak, zdaje się, mają na stronie napisane w opisie filtrów. Nie widzę możliwości przerobienia go na zewnętrzny. Osobiście używam go w zbiorniku i całkiem nieźle się sprawdza. Wprawdzie akwa mniejsze, ale też na początku nie byłam przekonana czy będzie się sprawdzał. Filtr bardzo wygodnie się czyści, jest łatwy dostęp do wkładów. Zbiera zanieczyszczenia z tafli wody. Moim zdaniem nie warto tu kombinować, ale zrobisz jak zechcesz. Pozdrawiam.
 10. Nie wiem czy dobrze myślisz z tym filtrem Juwela. Ja używam takiego w zestawie Lido i moim zdaniem on spełnia rolę głównie oczyszczania biologicznego, szczególnie patrząc pod kątem tego jakie wkłady zawiera. Jeśli chodzi o mechanikę to jego działanie ogranicza się głównie do zbierania syfu z tafli wody (co zresztą jest fajną sprawą). Osobiście taki filtr w moim zbiorniku sprawdza się bardzo dobrze bez dokładania niczego dodatkowego, tzn. woda jest czysta, a biologia jest utrzymana. Być może jednak w Twoim wypadku, skoro masz starszy model filtra, dobrze jest założyć kubełek. Pozdrawiam.
 11. Gracja_79

  Tło strukturalne firmy Juwel

  Na stronie dystrybutora w zakładce Aranżacje jest kilka zdjęć wyklejonego zbiornika, o ile się nie mylę to są to tła Cliff Light. Zdjęcia przy zbiorniku Rio: http://www.juwel.pl/aranzacje.html Edit: A na Facebooku mają schemat wklejania teł. Widać lepiej jak to wygląda "z góry"
 12. Gracja_79

  Dziwny odgłos z pompy

  Jeśli wszystko robiłeś zgodnie z instrukcją to powinno być OK. A skoro buczy to może pompa jest do reklamacji? Sprawdź czy buczy też po wyjęciu z komina filtra, zamocz tylko w wodzie. Bo być może w kominie o coś się ociera, albo opiera o ściankę, która drga i stąd to buczenie?
 13. Gracja_79

  Rozmiar zbiornika, a litraż

  Bo Juwel podaje wymiary razem z pokrywą, która jest integralną częścią zbiornika więc pewnie stąd te 125 l, a nie ok. 150 l jak wychodzi z obliczeń. Nie nalewasz wody po brzegi tylko do ustalonego poziomu
 14. Gracja_79

  Problem z akwarium

  Podłączę się pod ten temat chociaż sprawa jest trochę inna. Czy jest możliwe postawienie akwarium przy oknie, ale wstawienie do okna szyb przyciemnionych lub odbijających promienie UV, tak aby ochronić akwa przed porostem glonów? Czy taka szyba pozwoliłaby ustawić akwarium przy oknie?
 15. Gracja_79

  Karmniki automatyczne

  Korzystałam z karmnika Juwela i moim zdaniem jest OK. info ze strony dystrybutora: Dla pokarmów granulowanych, w płatkach i w formie tabletek Możliwość zaprogramowania jednego lub dwóch karmień dziennie Regulowana wielkość otworu podającego pokarm Pojemność karmnika średnio na ok. 30 dni (60 karmień) Zasilanie: 2 baterie AA - \"paluszki\" (dołączane do karmnika) Pozdrawiam
×